Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Kübra Güran Yiğitbaşı kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

Kübra Güran Yiğitbaşı ile ilgili bilgiler ve hayatına dair detaylar son günlerde araştırılmaya başlandı. Binlerce kişi Kübra Güran Yiğitbaşı hakkında bilgileri merak ederek arama motorları üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Kübra Güran Yiğitbaşı kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor? İşte detaylı bilgi!

Giriş Tarihi 31 Mayıs 2023, 14:03 Güncelleme 10 Ekim 2023, 11:08
Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Kübra Güran Yiğitbaşı kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

İÇİNDEKİLER

Son günlerde Kübra Güran Yiğitbaşı ile ilgili bilgiler merak konusu oldu. Özellikle hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Binlerce kişi arama motorları üzerinden Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir sorusuna yanıt arıyor. Peki, Kübra Güran Yiğitbaşı kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor? İşte detaylar!

KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI KİMDİR?

1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü'nde "Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi" üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde, "İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı" adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

Gençlere ve çocuklara yönelik çeşitli sivil toplum çalışmalarında rol almaktadır. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu üyesi, Çocuk İçin İçerik Derneği (ÇİÇEK) Akademik Kurul üyesidir.

15 Temmuz Darbe Girişimi'ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan "Kalplerin Direnişi" adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali'nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Halen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir.