Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan paylaşım: 14 Mayıs’tan yine zaferle çıkacağız

Son dakika haberi.... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarından 14 Mayıs seçimlerine ilişkin bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda, "Tarihimizin en önemli seçimleri olan 14 Mayıs’tan Allah’ın izniyle yine zaferle çıkacağız." ifadelerini kullanan Başkan Erdoğan, "Siyasetin özünde var olan tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine lütfen fırsat vermeyelim." kamplaştırma diline dikkat çekti. Erdoğan, hangi etnik kökene, mezhebe, dünya görüşüne sahip olursa olsun kazananın Türkiye olacağı vurgusunda bulundu.

Giriş Tarihi 06 Mayıs 2023, 09:35 Güncelleme 06 Mayıs 2023, 10:14
Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan paylaşım: 14 Mayıs’tan yine zaferle çıkacağız

İÇİNDEKİLER

Son dakika haberi.... Başkan Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından 14 Mayıs seçimlerine ilişkin bir paylaşımda bulundu.

AYRIŞTIRMA POLİTİKASINA CEVAP
Başkan Erdoğan paylaşımında muhalefet tarafından kaşınan siyasi, etnik ve mezhepsel ayrışmaya karşın Türkiye'yi kapsayan bir çerçeve çizdi.

Erdoğan, "Tarihimizin en önemli seçimleri olan 14 Mayıs'tan Allah'ın izniyle yine zaferle çıkacağız. Peki, bu seçimlerde kimler kazanacak? Genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle 85 milyonun her bir ferdi kazanacak. Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyiyle 81 vilayetimizin tamamı kazanacak.

Türkler, Kürtler, Araplar, Sünniler, Alevilerle birlikte toplumumuzun tüm kesimleri, Türkiye'nin bütün renkleri kazanacak. Hristiyan'ıyla, Musevi'siyle, Süryani'siyle farklı inançlara mensup tüm vatandaşlarımız kazanacak." ifadelerini kullandı.

GÖNÜL COĞRAFYASINA SELAM
Başkan Erdoğan, muhalefet partilerinin seçmenleri ile Türkiye'nin gönül coğrafyasında yer alan insanların da kazananlar arasında olacağını belirterek, "AK Parti ve Cumhur İttifakı kadar CHP'ye, İYİ Parti'ye, Saadet Partisi'ne ve diğer partilere gönül vermiş vatandaşlarımız da kazanacak.

Milletimizle birlikte "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" çağrımıza kulak veren Asya ve Afrika'daki yüz milyonlar kazanacak. Ay yıldızlı al bayrağımızı görünce huzur bulan, kendini güvende hisseden soydaşlarımız kazanacak. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında Türkiye'nin başarısı için dua edenler kazanacak." dedi.

"MAZLUM VE MAĞDURLAR KAZANACAK"
Erdoğan, "Yani hangi etnik kökene, mezhebe, dünya görüşüne sahip olursa olsun tüm Türkiye kazanacak; gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimiz kazanacak, mazlum ve mağdurlar kazanacak. 14 Mayıs inşallah hepimizin bayramı, gurur günü, Türk demokrasisinin şöleni olacak." ifadesini kullandı.

"HUSUMETE İZİN VERMEYELİM"
Siyasi rekabetin husumet dönüşmemesi uyarısında bulunan Erdoğan, "Bunun için kimse karamsarlığa kapılmasın, kimse kendini dışlanmış hissetmesin. Hiç ama hiç kimse ülkemizin aydınlık ve müreffeh yarınlarına dair inancını yitirmesin. Siyasetin özünde var olan tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine lütfen fırsat vermeyelim.

Birliğimize, beraberliğimize, bu topraklardaki bin yıllık kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. Muhabbetimizi güçlendirelim, kırgınlıkları giderelim, bir gönüle daha girelim. Allah'ın izniyle gerisi gelecektir. Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin." diyerek açıklamasını tamamladı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN