;

Başbakan 3'te ısrarlı

Başbakan 3 çocuk ısrarını yineledi. Erdoğan, 'Her ailede en az 3 çocuk olmalı. Nüfusumuz ne kadar artarsa o kadar güçlü olacağız' dedi...

Yoğun bir haftayı geride bırakan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü adresi İstanbul'du. Yaşlılık Konseyi Derneği TÜRYAK tarafından düzenlenen Uluslararası Örnek Kıdemli Vatandaşlar Kongresi'ne katılan Başbakan Erdoğan, Türk milletinin her zaman yaşlıları baş tacı eden bir kültürü olduğunu vurguladı. Erdoğan, her ailenin 3 çocuk sahibi olması tavsiyesini yineledi, "Okullar olmasa Milli Eğitim'i yönetmek ne kolay' demişlerdi. Nüfus olmazsa, Türkiye'yi yönetmek ne kadar kolay. Yok, biz böyle demiyoruz. Ne kadar nüfusumuz artarsa o kadar güçlü olacağız, bunu böyle bilin" dedi.

Yaşlılara ücretsiz ulaşım
Başbakan Erdoğan'ın, 65 yaş üstü vatandaşlara da bir müjdesi vardı. Erdoğan, yaşlıların Türkiye genelinde belediye araçlarından ücretsiz faydalanabilmeleri için hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Konuşmasını yaşlılara "İyi ki varsınız" diye bitiren Erdoğan, 34 konuğa plaket verdi.

'Tabi ki eğilip bükülmeyiz'
Başbakan Erdoğan'ın ikinci adresi Kabataş İskelesi'ydi. İki yeni vapurun denize indiriliş törenine katılan Erdoğan, burada Ermenistan- Türkiye ilişkilerini değerlendirdi. Başbakan, şunları söyledi: Azerbaycan- Ermenistan arasında atılacak olumlu bir adım, bu sürece çok daha olumlu bir katkı yapabilirdi. Ermenistan'ın talepleri karşısında tabi ki eğilip bükülmeyiz."

    kalan karakter 1000

    ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.