Başıboş köpek düzenlemesinin detayları belli oldu! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı: Meclis'e geliyor

AK Parti’nin başıboş köpek düzenlemelerine yönelik çalışmalarına ilişkin detaylar belli oldu. Buna göre, başıboş köpeklerin önce toplanması, kısırlaştırılması, bakımlarının yapılmasından sonra ise sahiplendirme konusunda teşvik sağlanacak. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 22 Mayıs'ta düzenlenen AK Parti MKYK sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Önümüzdeki hafta veya daha sonraki hafta TBMM'ye gelmesi planlanıyor. Taslak üzerinde ortadaki bütün görüşlerin tartışıldığı bir çalışma var. Çalışma devam ediyor, henüz tamamlanmadı." dedi.

Giriş Tarihi 23 Mayıs 2024, 08:16 Güncelleme 23 Mayıs 2024, 08:17
Başıboş köpek düzenlemesinin detayları belli oldu! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı: Meclis’e geliyor

İÇİNDEKİLER

AK Parti'nin başıboş köpek düzenlemelerine yönelik çalışmalarına ilişkin detaylar belli oldu. Buna göre, başıboş köpeklerin önce toplanması, kısırlaştırılması, bakımlarının yapılmasından sonra ise sahiplendirme konusunda teşvik sağlanacak.

AK Parti başıboş köpek düzenlenmelerine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, 4 bakanlığın konuya ilişkin notları Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'na teslim edildi.Yenişehirlioğlu hem notlarını AK Parti grubundan hem de konuya ilişkin nitelikli çalışma yapan akademisyenlerden ve ilgili STK'lardan görüş alacak. Görüşmenin ise 1 hafta ya da 10 gün sürmesi öngörülüyor.

Daha sonra ki süreçte ise, köpeklerin toplanması, kısırlaştırılması, bakımlarının yapılmasının ardından sahiplendirme konusunda teşvik sağlanacak.BAŞKAN ERDOĞAN'IN ONAYINA SUNULDUKTAN SONRA MECLİS'E GELECEK
Kaynaklar, sahiplenilmeyen köpeklerin ise uyutulmasına ilişkin uygulamaları içeren çalışmanın hazırlanacağı bilgisini verdi. Çalışmanın son hali ise Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulduktan sonra teklif halinde meclise gelecek.AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 22 Mayıs'ta düzenlenen AK Parti MKYK sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir basın mensubunun sokak köpekleriyle ilgili düzenleme ve içeriğine ilişkin soruya Çelik, "Adı üzerine taslak. Bununla ilgili olarak toplumda birbirine zıt çeşitli talepler var. Bu çerçevede henüz üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki hafta veya daha sonraki hafta TBMM'ye gelmesi planlanıyor. Taslak üzerinde ortadaki bütün görüşlerin tartışıldığı bir çalışma var. Çalışma devam ediyor, henüz tamamlanmadı." yanıtını verdi.

Öte yandan yargı paketi içinse önümüzdeki hafta meclise gelmesinin beklendiği ifade edildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN