CHP'li Deniz Yavuzyılmaz'ın teleferik yalanı elinde patladı: "Asılsız iddialara itibar etmeyiniz"

Son dakika haberi! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz'ın teleferik kazasına ilişkin, 'Teleferiğin bakımlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmış bir şirkete yaptırılmıştır' açıklamasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Giriş Tarihi 13 Nisan 2024, 15:48 Güncelleme 13 Nisan 2024, 15:58
CHP’li Deniz Yavuzyılmaz’ın teleferik yalanı elinde patladı: Asılsız iddialara itibar etmeyiniz

İÇİNDEKİLER

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz'ın teleferik kazasına ilişkin, "Teleferiğin bakımlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmış bir şirkete yaptırılmıştır." açıklamasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz Yavuzyılmaz tarafından Antalya Konyaaltı'nda teleferik hattını taşıyan direklerden birinin devrilmesi hadisesine ilişkin yapılan açıklamada, 'Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin teleferiğin bakımlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmış bir şirkete yaptırdığı' ifade edilmiştir."

CHP'Lİ YAVUZYILMAZ'IN İFADELERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR
"Bahse konu şirketin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teleferiğin bakımını yapmak üzere onaylanması veya sertifikalandırılması söz konusu değildir. Sayın Yavuzyılmaz'ın ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır"
ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de bir açıklama yaptı.

ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR ETMEYİNİZ
Yapılan açıklamada, "Antalya'da meydana gelen teleferik kazası ile ilgili, "Teleferiğin bakımlarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmış bir şirkete yaptırıldığı" iddiası doğru değildir."

"Bahse konu şirketin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teleferiğin bakımını yapmak üzere onaylanması veya sertifikalandırılması söz konusu değildir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz." denildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN