İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı: 2 organize suç örgütü daha çökertildi

Son dakika haberi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen "MAHZEN-3" operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan’ın yaptığı 2 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Yerlikaya, operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Giriş Tarihi 04 Mart 2024, 08:17 Güncelleme 04 Mart 2024, 12:00
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı: 2 organize suç örgütü daha çökertildi

İÇİNDEKİLER

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Osmaniye'de düzenlenen "Mahzen-3" operasyonlarında 2 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 55 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Osmaniye'de eş zamanlı düzenlenen "Mahzen-3" operasyonlarında Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın elebaşı olduğu iki organize suç örgütünün çökertildiğini, elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten öldürmeye teşebbüs, tehdit, yaralama, iş yeri ve ikamet kurşunlama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, görevli memura mukavemet, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma suçlarını işlediklerini kaydeden Yerlikaya, operasyonlarda 6️1 ruhsatsız tabanca, 3️2 tüfek, 1️,5 kilogram uyuşturucu madde, çok sayıda mermi ve paraya da el konulduğunu aktardı.

"Suçta kibirlenenlere, halkın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacaklarının bilinmesini" isteyen Yerlikaya, "Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz. Sokaklarda size yer yok." ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığını ve operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik etti.

İşte Yerlikaya'nın açıklaması:

Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen "MAHZEN-3" operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın yaptığı 2️⃣ ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi ❗️

Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 5️⃣5️⃣ şüpheli yakalandı❗️

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;
Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz. Sokaklarda Size Yer Yok ❗️

❌Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu organize suç örgütü üyesi şüphelilerin:
📌Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak,
📌Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma,
📌Silahla kasten öldürmeye teşebbüs,
📌Silahla tehdit ve silahla kasten yaralama,
📌İş yeri ve ikamet kurşunlama,
📌Çok sayıda ruhsatsız silah yakalatma,
📌Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve görevli memura mukavemet gösterme,
📌Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucu:
📌6️⃣1️⃣ adet ruhsatsız tabanca,
📌3️⃣2️⃣ adet tüfek,
📌1️⃣.5️⃣ kg muhtelif uyuşturucu madde,
📌Çok sayıda mermi ve
📌Çok miktarda Türk Lirasına el konuldu.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah Ayağınıza Taş Değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle🇹🇷

#TürkiyeninHuzuru🇹🇷

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN