“Herkes için sürpriz” adaylar olabilir! Başkan Erdoğan kürsüden 31 Mart'ın işaret fişeğini attı: "Yeniden İstanbul"

AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan çalışmalar kapsamında büyükşehirlerde özellikle de İstanbul ve Ankara’da belediye başkanlıklarına “herkes için sürpriz” bazı isimlerin aday gösterilebileceği konuşuluyor. Tüm bu yaşananların gölgesinde Başkan Erdoğan, AK Parti TBMM grup toplantısında yerel seçimlere ilişkin çok net mesaj verdi. "Bizim kuklacılarla işimiz yok, üst akılla mücadele ediyoruz" diyen Erdoğan, "Bakın bugün bir başlık atıyorum "Yeniden İstanbul" dedi.

Giriş Tarihi 29 Kasım 2023, 08:40 Güncelleme 29 Kasım 2023, 13:30
“Herkes için sürpriz” adaylar olabilir! Başkan Erdoğan kürsüden 31 Mart’ın işaret fişeğini attı: Yeniden İstanbul

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında önceki gün toplanan MYK'nın ana gündem maddesi yerel seçimler oldu.

"MİLLETİN SEVDİĞİ VE SAYDIĞI ADAYLARI BELİRLEYELİM"
Başkan Erdoğan, kurmaylarına aday profili konusunda talimat vererek, "Düzgün, temiz, milletin sevdiği ve saydığı adaylar belirleyelim.

Gidecekler olacaktır mutlaka ama onlara da vefasızlık yapmak istemeyiz, yapmayız. Ama sonuçta gitmesi gerektiği için gidecektir. Bölgede karşılığı olmayan arkadaşlarımızla vedalaşacağız.

Kırmadan, dökmeden, vefasızlık etmeden yollarımızı ayıracağız. Kendi içinizde kavga etmeyin. Süreci birlik beraberlik içinde yürütün. AK Parti'yle yolu kesişen herkesi davamıza sonuna kadar sahip çıkması için seferber edelim" dedi.

6 BİN 575 ADAY BAŞVURU YAPTI
Sabah'ta yer alan habere göre, 9 Kasım'da başlayıp 2 Kasım'da sona eren aday adaylığı başvurularının ardından temayül yoklamalarını gerçekleştiren AK Parti'de bugüne kadar 6 bin 575 aday adayı başvuru yaptı.

AK Parti, önümüzdeki günlerde kesin aday listeleri için Başkan Erdoğan başkanlığında üst komisyon kuracak.

Başkan Erdoğan'ın aralık ayından itibaren il gezilerine başlayacağı, bunun için de bir planlama yapıldığı öğrenildi.

İSTANBUL VE ANKARA'DA SÜRPRİZ ADAY OLABİLİR
AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan çalışmalar kapsamında büyükşehirlerde özellikle de İstanbul ve Ankara'da belediye başkanlıklarına "herkes için sürpriz" bazı isimlerin aday gösterilebileceği konuşuluyor. İl ziyaretleri ve ardından miting takviminin aralık ayında başlatılacağı değerlendiriliyor."BİZİM KUKLACILARLA İŞİMİZ YOK, ÜST AKILLA MÜCADELE EDİYORUZ"
Öte yandan Başkan Erdoğan, AK Parti TBMM grup toplantısında yerel seçimlere ilişkin çok net mesaj verdi.

"Bizim kuklacılarla işimiz yok, üst akılla mücadele ediyoruz" diyen Erdoğan, "Rakiplerimizin karşımızdakiler değil asıl onları kontrol edenler olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız" ifadelerini kullandı."BAKIN BUGÜN BİR BAŞLIK ATIYORUM: YENİDEN İSTANBUL"

31 Mart'taki seçimin işaret fişeğini atan Erdoğan, "Bakın bugün bir başlık atıyorum "Yeniden İstanbul" dedi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Seçim takvimimiz sorunsuz bir şekilde işliyor. Belediye başkan adaylıkları için başvurular sona erdi, meclis üyelikleri için başvuruları alıyoruz.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN