Başkan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüştü

Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'de kalıcı barışın sağlanması için diplomasi trafiğini sürdürüyor. Başkan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İsrail’in Gazze’ye yönelik hukuksuz saldırıları, Filistinlilere yönelik insani yardım faaliyetleri ve bölgede kalıcı ateşkese ulaşmak için atılabilecek adımlar ele alındı. Başkan Erdoğan, bugün de Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüşecek.

Giriş Tarihi 26 Kasım 2023, 20:56 Güncelleme 27 Kasım 2023, 09:49
Başkan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'de kalıcı barışın sağlanması için diplomasi trafiğini sürdürüyor.

REİSİ İLE GÖRÜŞTÜ
Başkan Erdoğan, dün İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik hukuksuz saldırıları, Filistinlilere yönelik insani yardım faaliyetleri ve bölgede kalıcı ateşkese ulaşmak için atılabilecek adımlar ele alındı.

Başkan Erdoğan görüşmede, Türkiye ve İran başta olmak üzere İslam dünyasının Filistin topraklarındaki İsrail vahşeti karşısında ortak tutum sergilemesinin önemini ifade etti. Erdoğan, İran ve Türkiye'nin geçici ateşkesin kalıcı hale getirilmesi ve kalıcı barışa ulaşılması için birlik içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Görüşmede liderler, Türkiye'de düzenlenecek Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin hazırlıkları ve gündemi ile ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

TEMASLARA DEVAM
Başkan Erdoğan, bugün de Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüşecek.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN