Tekirdağ merkezli terör operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı! Aralarında HDP'liler de var

Son dakika haberi! Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Tutuklananlar arasında HDP İlçe Başkanı da var.

Giriş Tarihi 25 Ekim 2023, 23:04 Güncelleme 25 Ekim 2023, 23:26
Tekirdağ merkezli terör operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı! Aralarında HDP’liler de var

Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin, terör örgütünün ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik operasyonunda yakalanan zanlılardan 4'ünün daha emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Tekirdağ Adliyesine getirilen şüphelilerden Marmaraereğlisi HDP İlçe Başkanı R.U. ile C.Y, Ş.A. ve A.G, savcılıktaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince, "terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma" ile "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçlarından tutuklandı.

Dün de diğer zanlılardan 5'i adli kontrol şartıyla, 7'si ise ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 23 Ekim'de gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütüne eleman temin ettikleri, Tekirdağ'da terör örgütünün şehir gençlik yapılanması alanında sorumlu olarak faaliyet gösterdikleri, çeşitli etkinliklerde terör örgütü propagandası yaparak örgüt lehine slogan attıkları, sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları ileri sürülen, aralarında HDP Marmaraereğlisi İlçe Başkanının da bulunduğu 16 şüpheli yakalanmıştı.

Operasyonda, çok sayıda dijital materyal, örgütsel dokümanlar, toplatma kararı olan muhtelif yayınlar, örgütsel afişler ve pankartlar ele geçirilmişti.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN