Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 18.06.2021 08:06
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 18.06.2021 08:06
ABONE OL

Karneler bugün mü verilecek? İlkokul, ortaokul, lise karneler veriliyor mu?

Karneler bugün mü verilecek? İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karneler veriliyor mu sorusuna yanıt arıyor. 2 Temmuz'a kadar sürecek telafi eğitimleri nedeniyle karne tarihleri merak edilmeye başlanmıştı. Peki; karneler bugün mü verilecek?

Karneler bugün mü verilecek? İlkokul, ortaokul, lise karneler veriliyor mu?

Karneler bugün mü verilecek? İlkokul, ortaokul, lise karneler veriliyor mu? Öğrenciler ve veliler karne heyecanı yaşarken, karnelerin ne zaman verileceği de arama motorlarında sorgulanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre, karne tarihlerine ilişkin detaylı bilgi de verildi.

KARNELER BUGÜN MÜ VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri E-Okul'dan erişime açıldı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri kısa bir süre sonra elektronik ortamda erişime açıldı. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

e-Okul VBS sistemi ile aşağıda yer alan tüm hizmetlere kolayca ulaşabilirsiniz. e-Okul hesabına giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüde hizmetler yer almaktadır. Bu hizmetleri hem öğrenciler hem de veliler kullanabilmektedirler.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nin (VBS) en sık kullanılan hizmetinden birisi de not görüntüleme ekranıdır. Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul VBS sistemine giriş yaparak sistemdeki notları görüntüleyebiliyor.

   COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek. Bu kapsamda e-Okul sisteminde yoğunluk yaşanmaması için ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri, 18 Haziran'dan itibaren e-Okul'dan erişime açılacak.

   Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek. Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.