Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 12.06.2021 11:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.06.2021 11:23
ABONE OL

Son dakika: Faz-3 gönüllü başvuruları üzerinden başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan flaş çağrı

Son dakika haberleri... e karşı geliştirilen yerli aşıda sona yaklaşılıyor. () ve (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi () işbirliği ile ’de karşı geliştirilen yerli aşının Faz-3 çalışmalarında gönüllü başvuruları üzerinden başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yerli aşımız son aşamada. insan çalışmasında gönüllü olun, sonuca birlikte ulaşalım." dedi.

DHA
Yerli aşıda sona doğru!

Koronavirüs salgınına karşı geliştirilen yerli koronavirüs aşısında bir adım daha atıldı.

Yerli aşıda sona doğru!

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) işbirliği ile Türkiye'de koronavirüse karşı geliştirilen yerli aşının Faz-3 çalışmalarında gönüllü başvuruları e-Nabız üzerinden başladı.BAKAN KOCA'DAN FLAŞ ÇAĞRI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Yerli aşımız son aşamada. FAZ 3 insan çalışmasında gönüllü olun, sonuca birlikte ulaşalım." dedi.

250 GÖNÜLLÜNÜN AŞI UYGULAMASI 9 NİSAN'DA TAMAMLANDI
TÜSEB ile ERAGEM tarafından koronavirüse karşı geliştirilen Covid-19 yerli aşısının Faz-1 çalışması, 44 gönüllü üzerinde yapıldı.

İnaktif aşının Faz-2 çalışmaları ise şubat ayında başladı ve 250 gönüllünün aşı uygulaması 9 Nisan'da tamamlandı.

YÜZDE 100'ÜNDE ANTİKOR OLUŞTU
Nisan ayı sonunda ise Faz-2'nin raporlama işlemi tamamlandı. Raporlamada koronavirüs aşısı olan gönüllülerin yüzde 100'ünde antikor oluştuğu belirlendi. Ardından ise, mayıs ayında Faz-3 çalışmalarına başlandı.

Bu kapsamda e-Nabız üzerinden gönüllü alımına başlandı.

NASIL GÖNÜLLÜ OLUNUR?
E-Nabız sayfasında, "Aşı çalışması için gönüllü ol. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve Erciyes Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen inaktif Covid-19 aşısının Faz-3 klinik çalışmalarında gönüllü olmak için tıklayınız" butonuna yer verildi.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum