Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 10.06.2021 16:39
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 10.06.2021 20:14
ABONE OL

Adana'daki 'nin leri 'dan çıktı! AK Parti'den açıklama geldi: Çok büyük bir suç ve ahlaksızlıktır

Son dakika haberi... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü , Adana'daki 'den 19 yıl önce restorasyon sırasında çalınan, 500 yıllık 223 karo İznik sinden 2'si ve 1 çini panosunun 'dan çıktığını belirterek, "Ulu Camii kendi güzelliklerine yeniden kavuşacak" dedi. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sanat ve kültür varlıklarının çalınmasının çok büyük bir suç ve ahlaksızlık olduğunu belirtti.

Ulu Camii'nin çinileri Hollanda'dan çıktı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana Ulu Cami'den 19 yıl önce çalınan 500 yıllık 223 karo İznik çinisinden 2'sinin ve 1 çini panonun Hollanda'dan çıktığını kaydetti.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sanat ve kültür varlıklarının çalınmasının çok büyük bir suç ve ahlaksızlık olduğunu belirtti.

Adana Ulu Cami'den 19 yıl önce restorasyon sırasında çalınan, 500 yıllık 223 karo İznik çinisinden 2'sinin ve 1 çini panonun Hollanda'dan çıktığını
ifade eden Çelik, şunları kaydetti:"Kurumlarımız ülkemizden çalınan varlıklarımızı çok sıkı şekilde takip ediyor ve Türkiye'ye getirilmesini temin ediyor. Kültür ve sanat varlıklarımızı dünyanın her yerinde takip eden yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

   Ülkemizden çalınan eserlerimizin geri alınması için yoğun mücadele veren herkesi tebrik ediyoruz. Pek çok varlığımız gibi Adana'daki muhteşem Ulu Cami de kendi güzelliklerine yeniden kavuşacak."

   TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN