Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 18.05.2021 16:26
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 19.05.2021 01:09
ABONE OL

Genel Başkanı 'in Erdoğan'ı Netanyahu'ya benzetmesine sosyal medyadan tepki yağdı: #NetanYahuSensinMeral

Partisinin grup toplantısında ’ı katil Netanyahu’ya benzeten Genel Başkanı ’e tepkiler çığ gibi büyüyor. Akşener’in skandal sözlerinin ardından sosyal medyada “#NeyanYahuSensinMeral” hastagi gündem oldu. Konuyla ilgili binlerce tweet atılırken sözde milliyetçi İYİ Parti’nin ile iş birliğine ilişkin paylaşımlar da dikkat çekti.

Türkiye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısında imza attığı skandalı konuşuyor.

HDP'ye bakanlık verme planları kuran CHP ile ittifak yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Filistinli Müslümanların umut olarak gördüğü hatta Mescid-i Aksa'da "Erdoğan hadi gel Filistin'i özgürlüğe kavuştur" diye seslendiği Başkan Erdoğan'ı katil Netanyahu'ya benzetti ve "Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu" ifadelerini kullandı.

HADSİZ SÖZLERE SERT TEPKİ!
Skandal sözlerin ardından siyasilerden tepki yağdı.

   Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Akşener'in bu sözlerine "İsrail'in zulmü karşısında Filistin davasının en güçlü sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımız ile masum sivillerin katili Netanyahu'nun adını aynı cümlede geçirmek bile en hafif tabiriyle aymazlıktır. Sayın Akşener bu siyasi çapsızlıktan bir an önce vazgeçmelidir" ifaderlerini kullanırken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ""İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in Sn.Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir" dedi.

   #NETANYAHUSENSİNMERAL
   Selahattin Demirtaş'ı kahvaltıya çağıran Akşener'in Başkan Erdoğan hakkındaki sözlerine sosyal medyada da tepkiler çığ gibi büyüdü.

   BAK BAKALIM KİMİN BAYRAĞINI TAŞIYORLAR
   Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Çocuk katili Netanyahu'yu lanetleyen Filistinli direnişçiler ve Mescidi Aksa muhafızları... Zulme karşı bayrağımızı dalgalandırırken kimin fotoğrafını taşıyor!.." ifadeleriyle Başkan Erdoğan fotoğrafları ve Türk bayrağı taşıyan Filistinli Müslümanların fotoğraflarını paylaştı.

   NETANYAHU İLE YÜZÜ BİRLEŞTİRİLDİ

   Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta tepki amaçlı Meral Akşener ile İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yüzlerinin birleştirildiği görüldü.

     Sosyal medya kullanıcıları Twitter'da kısa sürede "#NeyanYahuSensinMeral" hastagi ile gündem olan Akşener'e "Duruşu belli olmayanın milliyetçiliği şaibelidir !" sözleriyle tepki gösterdi.

     İşte sosyal medya kullanıcılarının Akşener'e tepkilerinden bazıları:

     "Ha Meral Akşener, ha Selahattin Demirtaş... Bu açıklamadan sonra aralarında bir fark olmadığını teyit ettim"

     "Erdoğan ile bebek katili Netanyahu'yu birbirlerine benzetmek nasıl bir akıl yoksunluğudur? Meral Akşener gebertilen PKK'lılara sivil gözüyle mi bakıyor? Bunlar bir de kendilerine milliyetçi diyor. Şaka gibi"