Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 18.05.2021 16:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.05.2021 18:20
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Masada Anayasa çalışmaları var

Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Erdoğan ve Bahçeli'nin görüşmesi saat 17.14'te başladı. Basına kapalı yapılan görüşme 1 saat sürdü. Erdoğan ve Bahçeli'nin görüşmesinde gündemde Anayasa taslağı çalışmaları, terörle mücadele ve dış politika olduğu öğrenildi.

Son dakika haberine göre Başkan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.

Erdoğan ve Bahçeli'nin görüşmesi saat 17.14'te başladı.

Basına kapalı görüşme 1 saat sürdü.

ÇANKAYA'DA SÜRPRİZ GÖRÜŞMENİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI
A Haber muhabiri Lamia Ayhan, sürpriz görüşmenin detaylarını A Haber canlı yayınında aktarı. Ayhan, "Görüşmenin adresi bu kez Çankaya Köşkü olacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'yi Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. İki liderin sürpriz görüşmesi Başkan Erdoğan'ın resmi programında yer almıyordu ama şunun altını çizelim önemli bir görüşme.

Zira iki lider bundan önce 15 Nisan tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde iftarda bir araya gelmişti ve sonrasında Mayıs ayının hemen başında Bahçeli Anayasa taslağını kamuoyuyla paylaşmıştı ki oldukça önemliydi bu paylaşımı. Tabi ki AK Parti'ye de sunuldu bu taslak. AK Parti'nin de taslağı hazırlık aşamasında ama henüz kamuoyuyla paylaşmadı. Cumhur İttifakı'nın Anayasa taslağı önemli. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra STK'larla, iş çevreleriyle ayrıntılı bir değerlendirme yapılacak" dedi.Ayhan, "Yalnızca başlık Anayasa olmayacak.. MHP lideri Devlet Bahçeli ve Erdoğan arasındaki önemli gündem maddelerinden bir tanesi de terörle mücadele ve dış politika olacak. Başkan Erdoğan'ın çabalarıyla aslında terör devleti İsrail'in Filistin'de uyguladığı vahşet noktasında neler yapılabilir, hangi adımlar atılır... Başkan Erdoğan dünya liderleriyle birebir temasa geçti bu anlamda. İşte tüm bu başlıklar Başkan Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli arasındaki kabulde ele alınacak başlıklar olacak." ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞMEDEN İLK KARELER
Erdoğan Bahçeli görüşmesinden ilk kareler geldi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN