Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 18.05.2021 22:56
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.05.2021 23:57
ABONE OL

'nin de Lideri gibi Başkan Erdoğan'ı siyonist Netanyahu ile bir tuttuğu ortaya çıktı

Genel Başkanı "Bir anlamda sayın Erdoğan'ın versiyonu" diyerek Başkan 'ı İsrail Başbakanı 'ya benzetmişti. ve İYİ Parti’nin Netanyahu söyleminin aynı olduğu HDP Milletvekili Hişyar Özsoy TBMM konuşmasıyla ortaya çıktı. Özsoy, Netanyahu’nun İsrail’deki siyasi durumuyla ’nin yılındaki genel seçimlerdeki tutumunu özleştirerek çirkin bir benzetme yaptı. İşte o konuşma...

Akşener çirkin Netanyahu sloganını HDP'den çalmış

Genel Başkanı , meclis grup toplantısında Başkan için "Bir anlamda sayın Erdoğan'ın İsrail versiyonu" diyerek Başkan Erdoğan'ı Başbakanı 'ya benzetmişti. Siyaset dünyasından Akşener'in bu sözlerine çok sert yanıtlar gelmişti.

"AHLAK DIŞI BİR SAPMADIR"

İlk olarak Sözcüsü Akşener'e tepki göstermişti. Çelik, sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netanyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir. Netanyahu'nun en çok rahatsız olduğu ve İsrail zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarlarının başında Sayın Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Cumhurbaşkanımızı Netanyahu ile yan yana zikretmek sadece Netanyahu'yu sevindirme gayretidir. Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır" demişti.

Meral Akşener çirkin Netanyahu sloganını HDP'den çalmış

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN