Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 19.05.2021 00:49
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 19.05.2021 02:31
ABONE OL

Diyarbakır son dakika patlama: Diyarbakır'da patlama mı oldu? Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda patlama mı oldu?

Diyarbakır patlama son dakika: Gündemde Diyarbakır'da patlama mı oldu? Sorusu merak edilmeye başlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir." dedi. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise "Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur." denildi. İşte konu hakkında detaylar...

Diyarbakır son dakika patlama: Diyarbakır'da patlama mı oldu?

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır'da şiddetli bir patlama sesi duyuldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır'da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir." dedi. Diyarbakar Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise "Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur." denildi. İşte konu hakkında detaylar...

DİYARBAKIR'DA PATLAMA MI OLDU?

"HERHANGİ BİR ZAİYAT YOK"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır'da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur." ifadelerini kullandı.

VALİLİK DUYURDU

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise "Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen bilgiye göre, "Diyarbakır'da bulunan 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır." açıklaması yapıldı.

PATLAMA KENTİN BİRÇOK NOKTASINDAN DUYULDU

Bölgeden alınan ilk bilgilre göre, yaşanan patlamanın kentin büyük bir kısmından duyuldu. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

   OPERASYON BAŞLATILDI

   Öte yandan saldırının ardından kent genelinde operasyon başlatıldı. Operasyon karadan ve havadan devam ederken, bölgedeki güvenlik kameraları da incelemeye alındı.