Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 09.05.2021 16:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.05.2021 17:21
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan Danıştay'ın kuruluşunun 153. yıl dönümü için mesaj yayınladı

Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğan Danıştay'ın 153. kuruluş yıl dönümü için bir mesaj yayınlandı. Erdoğan, “Şura-yı Devlet adıyla kurulduğu 1868 yılından bugüne, ülkemizin yargı sisteminin işleyişinde etkin bir role sahip Danıştay’ın 153. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Başkan'dan Danıştay'ın kuruluş yıl dönümü için mesaj

Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğan Danıştay'ın 153. kuruluş yıl dönümü için bir mesaj yayınlandı.

"Şura-yı Devlet" adıyla kurulduğu 1868'den bugüne, Türkiye'nin yargı sisteminin işleyişinde etkin bir role sahip Danıştayın 153. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bürokrasiye inceleme, danışma ve karar organı vasfıyla yardımcı olan, yönetimi de yargı yoluyla denetleyen Danıştay, ülkemizin hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir. Danıştay ve idari yargının kıymetli mensuplarının da üstün hizmet anlayışlarıyla ülkemizde adaletin tesisi, hukukun üstünlüğü konularında büyük sorumluluklar üstlendiğine inanıyorum. Danıştay ve idari yargı mensuplarımızın ülkemizin menfaatleri, milletimizin değerleri doğrultusunda, hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden çalışacaklarına inancım tamdır. Danıştayın kuruluş yıl dönümü ve İdari Yargı Günü vesilesiyle, başta Sayın Başkan ve üyeler olmak üzere idari yargı mensuplarını en kalbi duygularımla selamlıyorum."