Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 10.04.2021 08:39
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 10.04.2021 08:39
ABONE OL

HAVA DURUMU | Meteorolojiden yoğun kar uyarısı | 10 Nisan İstanbul'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika uyarılarına göre yurdun bazı bölgelerinde kuvvetli yağılar bekleniyor. Yağışların ile ve çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun güneyi ile ve çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte il il hava durumu raporu.

O illerde yaşayanlar dikkat! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç) ile Siirt, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak ile birlikte İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik ve Bursa çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz ile Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun güneyi ile Yozgat ve Kırşehir çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksek ve dik yamaçlarında kar örtüsünün yüksek olduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır. Hava sıcaklığı güney ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (40-70 km/sa), Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde çok kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT
Yağışların Doğu Akdeniz ile Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun güneyi ile Yozgat ve Kırşehir çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İÇ VE BATI BÖLGELERİMİZDE ZİRAİ DON TEHLİKESİNE DİKKAT
13.04.2021 Salı günü sabahına kadar Trakya Kesimi, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege ve Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde zirai don riski olmasından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın, İç Ege ile İç Anadolu'nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde kuzeyli yönlerden çok kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı ve hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik ve Bursa çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu

İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK?
Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu

KOCAELİ °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

   EGE
   Parçalı ve az bulutlu yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

   A.KARAHİSAR °C, 4°C
   Parçalı ve yer yer çok bulutlu

   İZMİR °C, 15°C
   Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu

   MANİSA °C, 15°C
   Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu

   MUĞLA °C, 12°C
   Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu

   AKDENİZ
   Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz'in aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Batı ve Orta Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

   ADANA °C, 17°C
   Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

   ANTALYA °C, 17°C
   Parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri yer yer sağanak yağışlı

   HATAY °C, 14°C
   Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

   ISPARTA °C, 7°C
   Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

   İÇ ANADOLU
   Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Eskişehir hariç) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli, güney kesimlerinde yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

   ANKARA °C, 6°C
   Parçalı bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

   ESKİŞEHİR °C, 5°C
   Parçalı bulutlu

   KONYA °C, 3°C
   Çok bulutlu, aralıklı arla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

   SİVAS °C, 4°C
   Parçalı ve çok bulutlu, kar yağışlı

   BATI KARADENİZ
   Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

   BOLU °C, 4°C
   Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

   DÜZCE °C, 8°C
   Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

   KASTAMONU °C, 4°C
   Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

   ZONGULDAK °C, 9°C
   Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

   ORTA ve DOĞU KARADENİZ
   Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve dik yamaçlarında kar örtüsünün yüksek olduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

   AMASYA °C, 7°C
   Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

   ARTVİN °C, 9°C
   Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

   SAMSUN °C, 8°C
   Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor, Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

   TRABZON °C, 10°C
   Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

     DOĞU ANADOLU
     Parçalı ve çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde(40-70 km/saat) esmesi bekleniyor. Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksek ve dik yamaçlarında kar örtüsünün yüksek olduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

     ERZURUM °C, 14°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

     HAKKARİ °C, 16°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

     KARS °C, 16°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

     VAN °C, 16°C
     Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

     GÜNEYDOĞU ANADOLU
     Parçalı ve çok bulutlu, Siirt, G. Antep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

     DİYARBAKIR °C, 22°C
     Parçalı, zamanla çok bulutlu

     GAZİANTEP °C, 14°C
     Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

     SİİRT °C, 21°C
     Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

     ŞANLIURFA °C, 18°C
     Parçalı, zamanla çok bulutlu

     TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN