Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 16.02.2021 12:13
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 16.02.2021 12:27
ABONE OL

CHP'li İBB çalış(m)ıyor! İmamoğlu nda da sınıfta kaldı! Kaldırımları belediye yerine vatandaşlar tuzladı

Meteoroloji günler öncesinden için ’u uyarmış, yoğun nın günlerce süreceğini ve hava sıcaklığının eksinin altına düşeceğini açıklamıştı. Meteoroloji’nin bu açıklamaları CHP’li yönetimindeki İBB’nin harekete geçmesini sağlayamadı. öncesinde binlerce personelle kar çalışmalarına hazır olduklarını söyleyen İBB’nin aslında hiç hazır olmadığı gözler önüne serildi. Sokaklar ve ana caddeler buz pistine döndü. Arabalar kaza yapmamak için direnirken vatandaşlar düşmemek için adım adım ilerledi. Bazı vatandaşlar ise İBB’nin yapmadığı tuzlamayı kendi imkanlarıyla yaptı.

Meteoroloji'nin günlerdir uyardığı İstanbul'da kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışının etkisiyle hava sıcaklıkları bir anda eksilere düşünce yollar ve kaldırımlarda buzlanma yaşandı.

Özellikle ara sokaklarda buzlanan yollar nedeniyle vatandaşlar yolda kaldı.

Araçlar yoldan çıkamazken birçok kişi de yürümekte güçlük çekti. Bazı vatandaşlar da kaldırımları tuzladı. Şişli ara sokaklarda buzlanan yollarda kalan otomobiller yokuşları çıkamadı.

   Patinaj yapan otomobiller itilerek kenara çekildi.

   YAYALAR AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ
   Yokuş aşağıya inenler buzlu yollarda ayakta durmakta güçlük çekti.

   Üst geçitlerden geçmek isteyenler ise tırabzanları tutarak ilerledi. Yolun karşısına geçmek isteyen bir kişi zorlukla yürüdü. Birçok kişi de duvar kenarlarını tutarak gitmeye çalıştı.Bazıları da düşmekten kurtulamadı.

   Tuzlama aracının yolları tuzlamasıyla buzlar çözüldü. Yokuştan inemeyenler tuzlama aracının arkasından yürüdü. Şişli'de buzlu yollarda zor anlar yaşadılar.

     7 BİN PERSONEL NEREDE?
     Kar yağışı uyarılarının hemen ardından İBB'den yapılan açıklamada İstanbul'da 7 bin personelin görevlendirileceği ifade edilmişti. Ancak Şişli'den Esenyurt'a birçok ilçede yaşanan buzlanmalar hatta Beylikdüzü istikametinde e-5'in buz tutması Ekrem İmamoğlu yönetiminin sınıfta kaldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

     PANDEMİDE ARABA YERİNE OTOBÜS
     İmamoğlu, kar ile ilgili yaptığı paylaşımda pandemiye rağmen "İstanbulluları zorunlu olmadıkça şahsi araçlarını kullanmamaları, toplu taşımayı tercih etmeleri, araçlarda da mutlaka kar lastiği kullanılması konusunda uyarmak isterim" ifadelerini kullanması da büyük tepki çekti.