Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.01.2021 23:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.01.2021 00:09
ABONE OL

Başkan Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısı'na başkanlık etti! Türkiye'nin etkisini artıracak adımlar değerlendirildi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısı'na başkanlık etti. Türkiye'nin her alanda olduğu gibi dış politikada da "etkisini artıracak, hak ve menfaatlerini koruyacak, itibarını yükseltecek" adımları, diplomasi ve diyalog yoluyla kararlılıkla uygulamaya devam edeceği vurgulandı.

AA
Başkan Erdoğan'dan önemli toplantı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, toplantıda Doğu Akdeniz, Libya, Dağlık Karabağ ve Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı, Avrupa Birliği ile ilişkileri güçlendirecek adımlar görüşüldü.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE'NİN HAK VE MENFAATLERİNİ KORUYACAK VE İTİBARINI YÜKSELTECEK ADIMLAR KONUŞULDU

Farklı ülkelerle ikili ilişkilerden küresel gelişmelere kadar birçok başlıkta güncel dış politika durumunun değerlendirildiği toplantıda, Türkiye'nin her alanda olduğu gibi dış politikada da "etkisini artıracak, hak ve menfaatlerini koruyacak, itibarını yükseltecek" adımları, diplomasi ve diyalog yoluyla kararlılıkla uygulamaya devam edeceği vurgulandı.

Vahdettin Köşkü'nde gerçekleşen toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.