Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.01.2021 10:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.01.2021 10:10
ABONE OL

kimdir, kaç yaşında, nereli? Joe Biden yardımcısı Kamala Harris hayatı!

ABD Başkanı olarak göreve başlayan Joe Biden'ın yardımcısı kimdir? Söylemleriyle sık sık öne çıkan isimlerden biris olan Kamala Harris, anne tarafından Hint, baba tarafından ise Jamikalı olmasıyla biliniyor. İşte Kamala Harris hakkında merak edilen bilgiler!

Kamala Harris kimdir, kaç yaşında, nereli? Joe Biden yardımcısı Kamala Harris hayatı!

Kamala Harris kimdir kaç yaşında nereli? ABD Başkanı Joe Biden yardımcısı Kamala Harris hakkında sık sık araştırma yapılıyor. Sözleri ve görüşleriyle gündeme oturan Kamala Harris, ABD Başkan Yardımcısı pozisyonuna getirildi. Harris, 2020 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'den başkan olmak için parti içi ön seçimlere katılmış, ancak yeterli başarıyı gösterememesinden ötürü çekilmiştir.

KAMALA HARRIS KİMDİR?

Kamala Devi Harris, 20 Ekim 1964 tarihinde California'da dünyaya geldi. Avukat ve politikacı olarak görev yapmaktadır. 32. Kaliforniya Başsavcısı olan Kamala Harris 2010 yılında yapılan Kaliforniya eyalet seçimlerinde başa gelmiştir.

Harris, 2020 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'den başkan olmak için parti içi ön seçimlere katılmış, ancak yeterli başarıyı gösterememesinden ötürü çekilmiştir. Ağustos'ta ise DP'nin başkan adayı Joe Biden'ın yanında başkan yardımcısı adayı olarak yer alacağı açıklanmıştır.

Harris, anne tarafından Hindistan, baba tarafından ise Jamaika asıllıdır.

Amerika başkan yardımcılığına aday olan ilk Afrikalı Amerikan, Asyalı Amerikalı ve (Demokrat Geraldine Ferraro ile Cumhuriyetçi Sarah Palin'in ardından) üçüncü kadın adaydır.

2021 yılı itibariyle ABD Başkan Yardımcılığı görevini üstlenecek kişidir.

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ