Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 19.01.2021 18:18
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 19.01.2021 23:00
ABONE OL

Başkanı 'den Millî Savunma Bakanı ’a: Sayın Bakan'ım hoş geldiniz

Millî Savunma Bakanı , Başkanı ile bir araya geldi. görüşme öncesinde Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı “Sayın Bakan'ım hoş geldiniz.” sözleriyle karşıladı.

Irak'a çıkarma yapan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de bulunduğu heyet, Erbil'deki görüşmelerini sürdürüyor.

Başbakanlık ziyareti sonrasında, Başkanlık binasına geçen Bakan Akar'ı IKBY Başkanı Neçirvan Barzani "Sayın Bakan'ım hoş geldiniz." ifadesiyle kapıda karşıladı. Baş başa görüşen Bakan Akar ve Barzani, heyetler arası görüşmeye de başkanlık etti.

Görüşme öncesinde Bakan Akar görüşmelerin bölge, Irak ve Türkiye için hayırlı sonuçlar getirmesi temennisinde bulundu.

Barzani de Bakan Akar'ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

TÜRKMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Başkanlık'taki ziyaretin ardından Akar, Irak Türkmen Cephesi Erbil Ofisi'ni ziyaret etti.

   IKBY Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf Selim ve beraberindekiler tarafından karşılanan Akar, "Hepimizin, 83 milyonun kalbi sizlerle birlikte" ifadesiyle kendisini bekleyenleri selamladı.

   Bağdat ve Erbil'de önemli, faydalı ve yapıcı görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten, sorunların çözümü için birlikte çalışılmasının önemine değinen Akar, "Umudumuz, dileğimiz başta terör olmak üzere sorunların bir an önce çözülmesidir" dedi.

   "Sizlerin, tüm Iraklı kardeşlerimizin refah ve huzur içinde yaşaması en samimi dileğimizdir" diyen Akar, bunun önündeki en önemli engelin terör örgütü PKK olduğunu söyledi.

     IKBY Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Selim de Akar ve heyetini Erbil'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizim için önemlisiniz. Çalışmalarınızı sonuna kadar destekliyoruz" ifadesini kullandı.

     Akar daha sonra Selim ve Irak Türkmen Cephesi yetkilileri ile bir süre görüştü. Görüşme öncesi Akar, Erbil Türkmen Şehitleri anısına hazırlanan panoyu bir süre inceledi.

     Daha sonra Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret etti.

     Başkonsolos Hakan Karaçay ve başkonsolosluk çalışanları ile bir araya gelen Akar, ziyaretinin ardından Irak'taki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.