Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 14.01.2021 11:23
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.01.2021 11:40
ABONE OL

2020/2 atama taban puanları! ÖSYM son dakika ...

sorgulama! KPSS 2020/2 tercih sonuç sayfası arama motorlarında sorgulanıyor. tercih sonuçları için araştırma sürüyor. Merakla beklenen açıklama geldi ve sonuçların erişime açıldığı duyuruldu. Peki, ları nasıl öğrenilir? KPSS atama taban puanlar nasıl oldu?

KPSS 2020/2 tercih sonuçları sorgulama! ÖSYM son dakika KPSS tercih sonuç sayfası!

2020/2 KPSS tercih sonuçları erişime açıldı. KPSS tercih sonuçları sorgulama sayfası erişime açıldı. ÖSYM son dakika duyurusuna göre; KPSS 2020/2 tercihlerinin erişime açıldığı belirtildi. Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapıldı. KPSS atama taban puanları ve tercih sonuçları arama motorlarında sorgulanıyor.

KPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün: 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS-2020/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır.

KPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadro ve pozisyonlara yerleştirme yapılırken ÖSYM'ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

   Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

   Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacaktır.