Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.12.2020 17:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.12.2020 17:22
ABONE OL

yapılacak? ?

Ehliyet sınavı ertelendi mi sorusuna ehliyet sınavlarına giriş yapacak adaylar yanıt arıyor. yapılacak sorusunun cevabı merak ediliyor. Koronavirüsün ilk döneminde sürücü kursları kapatılmış ve ehliyet sınavları ertelenmişti. Yeni tedbirler alınmasıyla birlikte sorusuna cevap aranmaya başlandı. Peki, ?

Ehliyet sınavları ne zaman yapılacak? Ehliyet sınavları ertelendi mi?

Ehliyet sınavları ne zaman yapılacak? Ehliye sınavları ertelendi mi? Ehliyet sınavlarının ertelenip ertelenmeyeceğine ilişkin arama motorlarında araştırma yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ehliyet sınavlarına her yıl farklı dönemlerde yoğun katılım gösteriliyor. Ancak pandemi nedeniyle okulların uzaktan eğitime geçmesinin ardından diğer eğitim kurumlarında sınavların yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

EHLİYET SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

Koronavirüs salgını nedeniyle artan vakaların önüne geçmek için yeni tedbirler ve yasaklar yürürlüğe konuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan duyuruya göre ehliyet sınavları haftanın 7 günü 81 ilde gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Ehliyet sınav başvuruları her ayın 1'i ile 10'u arasında alınmaya devam edecek. Başvuran adaylar, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda sınava girebilecek.

HAFTA SONU EHLİYET SINAVLARI YAPILACAK MI?

Koronavirüs salgını nedeniyle, bulaş riskini azaltmak, teması düşürmek için önlemler alınmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ile iş makineleri sürücü eğitim kurslarında eğitimlerini tamamlayarak sınav aşamasına gelmiş kursiyerlerin sınavları hakkında duyuru yaptı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında cumartesi ve pazar günü yapılan özel motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitim dersi uygulama sınavları 8 kişiyle sınırlandırılarak yapılmıştı.

Geçen hafta yapılan açıklamaya göre, yapılacak ikinci bir duyuruya kadar, izleyen haftalardaki özel motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitim dersi uygulama sınavlarının saat 11.00'de 8 kursiyerle sınırlı olmak kaydı ile yapılacak. Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ve iş makineleri sürücü eğitim kursu teorik ve uygulama sınavları ise saat 12.00'de başlatılacak şekilde planlanacak.

Açıklamada, "Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında aralarında motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları gibi yaygın eğitim faaliyeti yapan özel öğretim kurumlarında dönem sonu sınavları sokağa çıkma kısıtlaması kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilecek." ifadelerine yer verildi.

EHLİYET ALMAK İSTEYENLER İÇİN ONLİNE EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet, gemi adamı ve pilot lisansı almak isteyenlere yönelik kurslar ile özel çeşitli kurslardan yeterli altyapıya sahip olanların, teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabilecekleri açıklandı. Bu kurumların uygulamalı eğitimleri ise yüz yüze eğitimin başlayacağı 4 Ocak'tan sonra tamamlanacak.