Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.12.2020 17:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.12.2020 17:12
ABONE OL

Hizmete bütçe yok diyen 'den yapımına 1,5 milyon lira

Göreve geldikten sonra lerin düzenli olarak yıkatılması için talimat veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı 'ın, yeni heykellere 1,5 milyon liralık pay ayırdığı ortaya çıktı. 'li belediyelerin "bütçe yok" yalanıyla hizmetlerde kesinti yaparken heykel üstüne heykel dikmesi tepki topladı.

CHP'den heykel yapımına 1,5 milyon lira

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, görevine geldikten sonra ilk iş olarak geçmişle hesaplaşmaya başladı. Kentin farklı noktalarındaki bazı yapıları kaldırtan Yavaş, heykellerin de düzenli olarak yıkatılması için talimat verdi.Gece yarısı yapılan heykel temizlikleri sosyal medya üzerinden Ankaralılara dev hizmet gibi sunuldu.

YENİ HEYKELLERE 1.5 MİLYON TL BÜTÇE
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin heykel konusundaki hassasiyeti, 2020 mali bütçesine de yansıdı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2020 Mali Yılı Bütçesi'ne bakıldığında 106. sayfadaki ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. Rapora göre; belediye bütçesinde 1,5 milyon lira "heykel yapımı" için ayrıldı.

HEYKEL TALİMATI KILIÇDAROĞLU'NDAN
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin ardından Mansur Yavaş'a ilk olarak heykel talimatı vermişti. CHP Lideri, "Mansur Bey'e; Orhan Veli Kanık, Melih Cevdet Anday, Şinasi ve Rıfat Horozcu'nun fötr şapkalı meşhur fotoğrafını gösterdim ve bunun heykelinin yapılmasını önerdim. Melih Cevdet Anday da o fotoğrafa çok güzel bir şiir yazmıştır." şeklinde açıklama yapmıştı.