Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 21.11.2020 22:11
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.11.2020 01:23
ABONE OL

lar Odası ekmek fiyatlarındaki artış iddialarını reddetti

 ları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası, ekmek fiyatlarına ilişkin başka bir tarife düzenledikleri iddiasını kesin bir dille yalanladı. İddialara karşı " Fırıncılar Odası tarafından başka bir tarife düzenlendiği ve İstanbul'da ekmek fiyatlarını manipüle ettiği iddiası tamamen asılsızdır" ifadeleri kullanıldı. İşte bu yalanı yayan muhalif medyanın gayri ahlaki haber anlayışı...

İstanbul'da ekmek fiyatı arttı mı?

İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odasından yapılan açıklamada, İstanbul Valiliğince gerçekleştirilen denetimlerde İstanbul'un bazı ilçelerinde fırıncı esnafının resmi olmayan tarifelere dayanarak ekmek satışı yaptığının tespit edildiği yönündeki haberlerin çeşitli medya kuruluşlarında yer aldığı aktarıldı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bahse konu tarifelerin İstanbul Fırıncılar Odası tarafından düzenlenip fırıncı esnafına dağıtıldığının iddia edildiği belirtilen açıklamada, "Söz konusu iddia gerçek dışı olup, odamızla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." ifadesi kullanıldı.

"MANİPÜLE ETTİĞİMİZ İDDİASI TAMAMEN ASILSIZDIR"

Açıklamada, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin onaylamış olduğu 16 Ekim 2020 tarihli yürürlükte olan resmi fiyat tarifesi paylaşılarak, şunlar kaydedildi:

"Normal ekmek kilogram fiyatı 7,50 TL olarak belirlenmiş olup buna göre 200 gram ekmek 1,50 TL, 250 gram ekmek 1,87 TL, 270 gram ekmek 2,00 TL olarak onaylanıp yürürlüğe girmiştir. Bunun dışında İstanbul Fırıncılar Odası tarafından başka bir tarife düzenlendiği ve İstanbul'da ekmek fiyatlarını manipüle ettiği iddiası tamamen asılsızdır."

AHLAKSIZ GLADYO MEDYASI

"İstanbul'da ekmeğe bir ayda ikinci zam geldi" yalan haberini Odatv haber sitesi paylaştı. T24, Cumhuriyet gazetesi, benzeri küçük muhalif haber sitelerinin yanı sıra, Rus haber ajansı Sputnik de bu yalanı destekledi.

İşte söz konusu yalan haberler;