Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.11.2020 07:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.11.2020 07:51
ABONE OL

Bakanlık harekete geçti: Hülleli vatandaşlığa dur denildi

Son dakika haberine göre, ‘Hülleli vatandaşlık’ skandalına hükümet el attı. ve harekete geçti. Genel Müdürü Bucak, “Devletimiz sahip çıktı. İlgili birimler tarafından seferberlik başlatıldı” dedi

Hülleli vatandaşlığa dur denildi

'Hülleli vatandaşlık' skandalına ve el attı. Kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Bucak, yaptığı açıklamada, "Konutta yasadışı vatandaşlık konusuna devletimiz sahip çıktı. Bizlerden detaylı bilgi alarak harekete geçtiler. Konuya ilişkin farkındalık yarattık. Devletimizin tüm birimleri tarafından bir seferberlik başlatılıyor. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için yeni bir sertifikasyon sürecine ihtiyacımız var. Konuyu yakından takip ediyoruz" diye belirtti.

ÜLKEMİZE ZARAR VERİYOR
Yasa dışı finans sistemleri tarafından yabancıya vatandaşlık hakkı veren 250 bin dolarlık yatırım tutarı şartının, 175 bin dolar olarak gösterildiği hileli bir kampanya yürütüldüğünü açıklayan Hakan Bucak, "Yurt dışında 175 bin dolar ile yüzde 10 kira gelir garantisi" sloganıyla hileli kampanya yapıldığını görüyoruz. Bu firmaların Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilip bir an önce yasaklanması gerekiyor. Bu tür asılsız reklamlar, ülkemizin ve sektörümüzün tanıtımına zarar veriyor!" diye uyarmıştı. Hakan Bucak'ın bu uyarısıyla hileli kampanya yürüten firmaları, bakanlık ve ilgili devlet daireleri ciddi anlamda takibe aldı.
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Dairesi de bu konunun takipçisi olacaklarını Hakan Bucak ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler daire Başkanı Gökhan Çanakçı YouTube üzerinden yaptıkları yayında anlattı. Hakan Bucak, "Söz konusu firmalar için soruşturma başlatıyor. Sonraki aşamada Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği de devreye girdi. Sektöre belirli bir standart getirmek için çalışmalar yürütülüyor"
dedi.

SEFERBERLİĞE DAVET ÇAĞRISI
Türkiye'nin gayrimenkul konusunda marka değerini artırmak için belli kriterler getirilmesi gerektiğinin altını çizen Hakan Bucak,"Emlak firmalarının çalışanları için eğitim programları sertifikasyonlar geliştirilmesi noktasında GİGDER'in önemli çalışmaları var. Bu çalışmalara destek verilmesi çok kıymetlidir" diyerek gayrimenkul ve inşaat sektörünün tüm paydaşlarını seferberliğe davet etti.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN