Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 14.11.2020 17:47
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.11.2020 18:28
ABONE OL

'nde halk heyecanla Başkan 'ı bekliyor

, yarın adaya gelecek olan Başkan ’ı bekliyor. Cumhuriyeti tarafından yapılan ve açılışı, Başkan Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek olan Hastanesi büyük güne hazırlanıyor.


Yarın saat 16.30'da Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan hastanede çalışmalar aralıksız sürüyor. Hastane önüne kurulan dev platformda, halka bir konuşma yapacak olan Başkan Erdoğan'ın gelişi öncesince ekipler büyük bir titizlikle çalışmaya devam ediyor.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da açılışı yarın gerçekleştirilecek olan Pandemi Hastanesi'nde 100 yatak,100 oda, 6 ameliyathane ve 24 yoğun bakım odası yer alıyor. Tüm detayların düşünüldüğü hastane, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nin hemen yanında yapıldı.VATANDAŞLAR YAŞADIKLARI HEYECANI ANLATTI
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlayacak olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ise coşku hakim. Vatandaşlar, yaşadıkları heyecanı şöyle anlattı: "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Anavatan Türkiye ile KKTC'nin her zaman birlikte hareket ettiğini yarın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Türk Dünyasının bilge lideri Devlet Bahçeli buraya gelerek tüm dünyaya ilan edecektir. Doğu Akdeniz'de yaşanan bu olayların ardından böylesine birlikte fotoğraf verilmesi, bütün dünyaya gereken cevabı vermiş olacaktır."   KKTC VE TÜRKİYE OLARAK ÇOK GÜZEL BİR HAREKET OLDU

   "Bence güzel bir hareket oldu. Birisi Reisi Cumhur'umuz diğeri de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli. Burada da yakın zamanda bir seçim oldu. Bu seçimden sonra buraya bir tebrik mahiyetinde olmasından dolayı da güzel bir sonuç olarak görüyoruz. Biz kardeş ülke sayılıyoruz. KKTC ve Türkiye olarak çok güzel bir hareket oldu. Heyecanla bekliyoruz."