Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.10.2020 16:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.10.2020 17:02
ABONE OL

Korona mı oldu? , kaç yaşında? Süleyman Soylu eşi çocukları kimdir?

kimdir, kaç yaşında? ? Süleyman Soylu eşi çocukları kimdir? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Soylu eşiyle birlikte yaptırdığı testin sonuçlarını açıkladı. Soylu’nun yaptığı açıklamanın ardından Süleyman Soylu Korona mı oldu sorusuna yanıt aranıyor. , kaç yaşında? İşte merak edilen sorunun yanıtı!

Süleyman Soylu Korona mı oldu? Süleyman Soylu kimdir, kaç yaşında? Süleyman Soylu eşi çocukları kimdir?

Süleyman Soylu kimdir, kaç yaşında? Süleyman Soylu eşi çocukları kimdir? Süleyman Soylu Korona mı oldu? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada Koronavirüs testinin sonucunu duyurdu. Yapılan açıklamanın ardından Süleyman Soylu kimdir sorusuna yanıt aranıyor. Süleyman Soylu Korona mı oldu?

SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul'da doğdu. Plevne Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu.

1987 yılında siyasete atıldığı Gençlik Kolları'nda İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcılığı yaptı.

1995-1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999-2002 arasında ise İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptı.

Bir süre siyasete ara verdikten sonra 12 Eylül 2010 Referandumunda "evet" tercihini anlatmak üzere Türkiye'yi dolaşarak "Demokrasi Buluşmaları" adını verdiği bir dizi seminer düzenledi.

2012 Yılında AK Parti'ye katılan Süleyman Soylu 4. Olağan Genel Kurulu'nda MKYK üyeliğine, ardından AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra 2014 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Süleyman Soylu, 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 24 Haziran 2018'de yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde de 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş; 64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren de yine 65. Hükümette ve ardından 66. Hükümette de İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır.

Süleyman Soylu 67. Hükümet'te yeniden İçişleri Bakanı olarak görev yapmaktadır.

1994 Yılında sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi kuran Süleyman Soylu evli ve iki çocuk babasıdır.

SÜLEYMAN SOYLU EŞİ KİMDİR?

Süleyman Soylu'nun eşi Hamdiye Soylu yardımseverliği ile biliniyor. Süleyman Soylu eşi Hamdiye Soylu'nun mutlu bir evlilikleri var. Biri kız biri oğlun iki çocukları var.

Süleyman Soylu ve Hamdiye Soylu, oğlu Engin Levent Soylu'yu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ahmet Minder'in kızı Saadet Nur Minder ile evlendirdi.