Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 31.10.2020 09:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.10.2020 09:35
ABONE OL

SON DAKİKA: İzmir'de bir kişinin enkaz altından kurtarıldığı anlar böyle görüntülendi: Canla başla, Bütün imkanlarımızla

Son dakika haberine göre, İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Rıza Bey Apartmanı enkazından 16 yaşındaki ve Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından da , yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu o anların görüntüsünü paylaşarak, "Canla başla, Bütün imkanlarımızla." ifadelerini kullandı.

AAİzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Rıza Bey Apartmanı enkazından 16 yaşındaki ve Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından da , yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.


9 BİNADA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Merkez üssü İzmir'in Seferihisar açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Deprem sonrası Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz'ın yanında bulunan İnci Okan'dan sevindirici haber geldi.

Buse ve ailesinin ardından 16 yaşındaki İnci Okan da arama kurtarma ekiplerinin çabası sonucu 17 saat sonra çıkarıldı. Okan'ın yaralı olarak çıkarılması yakınlarını ve çevredeki vatandaşları sevindirdi.

Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda da arama kurtarma ekipleri, başarılarına devam ediyor.

Son 1,5 saatte Fadime Tolu ve Gülçin Aykut Soydan'ın ardından Hülya Özmet de yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

Özmet, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine götürüldü.