Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.10.2020 16:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.10.2020 18:01
ABONE OL

hakkında soruşturma açıldı! , kaç yaşında, nereli?

kimdir, kaç yaşında, nereli? İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında soruşturma açıldı. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Ümit Özdağ’ın yaptığı açıklamalar gündem olmuştu. Bu açıklamaların ardından Buğra Kavuncu hakkında soruşturma başlatıldı. Peki, ? İşte Buğra Kavuncu’nun hayatı hakkında merak edilenler…

Buğra Kavuncu hakkında soruşturma açıldı! Buğra Kavuncu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Buğra Kavuncu kimdir? Buğra Kavuncu kimdir, kaç yaşında, nereli? Buğra Kavuncu hakkında açılan soruşturmanın ardından bu soruların yanıtları gündem oldu. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı hakkında ortaya atılan FETÖ iddialarının ardından Kavuncu hakkında soruşturma başlatıldı. Peki, Buğra Kavuncu kimdir?

BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?

Buğra Kavuncu 01.01.1973'te dünyaya geldi. Evli ve 2 oğlu, birde kızı olan Buğra Kavuncu Ankara Atatürk Lisesi ardından Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında girişimci olarak iş hayatına atılmıştır.

Farklı şirketlerde genel müdürlük, pazar yöneticiliği, CEO olarak görev yapmıştır.

Satış, pazarlama ve yatırım alanında tecrübe sahibidir. Rusça, Kazakça ve İngilizce bilmektedir. Baba tarafından aslen Adana Ceyhan'lıdır.

ÜMİT ÖZDAĞ NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ Buğra Kavuncu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özdağ, Kavuncu ile ilgili "Kendisi FETÖ'nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk İş Adamları Derneği'nin başkan yardımcılığını yapmış." ifadelerini kullandı. İddialarla ilgili Tarafsız Bölge programına telefonla bağlanan Kavuncu, Ahmet Hakan'a iddialarla ilgili olarak Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Kavuncu, "Büyük bir üzüntüyle ve öfkeyle dinledim. Hukuk katliamı yapıldı orada. Kongre sürecinden sonra tartışılan konularla ilgili olarak ben özellikle sosyal medya ya da başka bir yerde herhangi bir beyanatım olmadı. Davaya partiye zarar verecek bir tartışmayı hiç bir zaman sağlıklı bulmadım. Ben yarın cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Bana bu iftiralarda bulunan kişiyle ilgili. İstanbul kongresinde kendisinde taraf oldu, madem 3 yıldır böyle bir endişesi vardı, biz bütün haklarımızı hukuk önünde çözdük. Bu ülkede adalete hukuka güvenmekten başka çaremiz yok" dedi.