Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.10.2020 23:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.10.2020 23:06
ABONE OL

Duygulandıran anlar! Aliyev'in zafer müjdesi sonrası gözyaşlarına boğuldu

'ın işgal altındaki topraklarını işgalden kurtarışı sürüyor. Yıllar önce evini barkını bırakarak zorla göç ettirildiği bölgenin işgalinden kurtarıldığını duyan Azerbaycan Türkü bir kişi Aliyev'in açıklamalarının ardından gözyaşlarını tutamadı.

Aliyev'in müjdesi sonrası gözyaşlarına boğuldu

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını işgalden kurtarışı sürüyor. Yıllar önce evini barkını bırakarak zorla göç ettirildiği bölgenin Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyan Azerbaycan Türkü bir kişi Aliyev'in açıklamalarının ardından gözyaşlarını tutamadı.

Şehirlerin işgalden kurtarıldığı anları adeta birebir yaşayan şahsın görüntüleri sosyal medyada en çok paylaşılan görüntüler arasına girdi.

21 KÖY DAHA İŞGALDEN KURTARILDI
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından, "Kahraman Azerbaycan ordusu Fuzuli ilinin Gecegözlü, Aşağı Seyitahmetli ve Zerger, Cebrail ilinin Belend, Papı, Tulus, Hacılı ve Tinli köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ Azerbaycan'dır" paylaşımında bulundu.

İlham Aliyev, bir başka paylaşımında Zengilan ilinin Mincivan kasabası ile Hurama, Humarlı, Sarıl, Babaylı, Üçüncü Ağalı, Hacallı, Gırah Müşlan, Üdgün, Turabad, İçeri Müşlan, Melikli, Cahangirbeyli ve Baharlı köylerinin kurtarıldığını bildirdi.

Azerbaycan ordusu, 27 Eylül'de Dağlık Karabağ'da başlattığı operasyonda 3 şehir, 1 kasaba, 95 köy ve bir dizi stratejik yüksekliği işgalden kurtarmıştı.