Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.10.2020 18:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.10.2020 18:22
ABONE OL

Kabine, Başkan 'ın liderliğinde toplanacak: Kritik başlıklar masada olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan 'ın liderliğinde yarın toplanacak. Beştepe'de yapılacak kritik toplantıda öncelikle olarak Azerbaycan-Ermenistan gerilimi masaya yatırılacak. 'deki ve 'deki doğal gaz arama-tarama faaliyetlerinin değerlendirileceği toplantıda 'daki son durum da ele alınacak. Başkan Erdoğan'ın liderlik edeceği kritik toplantıda koronavirüsle mücadelede gelinen son durum ve bundan sonra atılacak adımlarda masada olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesi, Doğu Akdeniz'deki gerilim, koronavirüs ile mücadeledeki son durum ele alınacak.

Toplantıda, koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışmalarında gelinen son durum masada olacak. Salgın ile mücadelede ek tedbir alınıp alınmayacağı değerlendirilecek.Yeni doğalgaz rezervinin keşfinin ekonomiye yansımaları da değerlendirilecek.

Hem yurt içi hem de sınır ötesindeki terörle mücadele de ele alınacak.Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanı seçilmesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yeni bir dönem başladı. Seçimlerin ardından iki ülke arasındaki ilişkiler başta olmak üzere Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de toplantının gündeminde.

Karabağ'daki son durumun da ele alınacağı toplantıda, Azerbaycan ordusu'nun Ermenistan'a karşı mücadelesi de toplantıda değerlendirilecek.