Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.10.2020 23:34
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.10.2020 23:47
ABONE OL

 Üyesi 'ın "ışıklar yanıyor" tehdidine 'tan çok sert tepki

 Üyesi   Twitter üzerinden hesabından alçak bir paylaşım yaptı. Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaşan Yıldırım, “ışıklar yanıyor” mesajını yazdı. Saat:20.17’de yaptığı bu paylaşım kamuoyunda tepki topluyor. ve Milletvekili Dr. “Hiçbir kurum yada kişi milli iradeye gözdağı veremez. Jüristokrasi heveslilerine bu millet fırsat vermez!” şeklinde konuştu.

Mehmet Muş'tan alçak paylaşıma çok sert tepki!

Üyesi Twitter üzerinden hesabından alçak bir paylaşım yaptı. Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaşan Yıldırım, "ışıklar yanıyor" mesajını yazdı. Saat 20.17'de yaptığı bu paylaşım kamuoyunda tepki topluyor.

MUŞ: "HİÇBİR KURUM YADA KİŞİ MİLLİ İRADEYE GÖZDAĞI VEREMEZ"
ve . ; "Anayasa Mahkemesi üyesinin tehdit iması içeren 'AYM'nin ışıkları yanıyor' sözlerini kınıyoruz. Hiçbir kurum yada kişi milli iradeye gözdağı veremez. Jüristokrasi heveslilerine bu millet fırsat vermez!" ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: "IŞIKLARIMIZ HİÇ SÖNMÜYOR"
İçişleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada; "Işıklarımız hiç sönmüyor" denildi.

AYM ÜYESİ ENGİN YILDIRIM: "IŞIKLAR YANIYOR"
14. , "gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası alan ve Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) hak ihlali kararı verdiği 'nun yeniden yargılanmasına yer olmadığına hükmetti.

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından saat:20.17'de açıklamada bulundu ve Anayasa Mahkemesi'nin çalıştığını ima ederek, "Işıklar yanıyor" ifadelerini kullandı.

Engin Yıldırım; saat 22.20'da yeni paylaşımda bulundu ve "'Işıklar yanıyor' derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil" iddiasında bulundu.