Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.09.2020 12:03
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.09.2020 12:03
ABONE OL

YÖK Atlas 2020! başarı sıralamaları nasıl? Bölümlere göre

2020 YÖK Atlas ! başarı sıralamaları DGS tercihlerinin başlamasıyla birlikte araştırılıyor. 25 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında DGS tercihleri gerçekleştirilecek. Adaylar http://ais.osym.gov.tr sayfasından ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından tercih işlemlerini tamamlayacak. İstedikleri bölüme yerleşmek ve doğru tercihi yapmak isteyenler bölümlerin nı sorguluyor. Peki, 2020 DGS taban puanları başarı sıralamaları nasıl? Üniversitelerin puanlarını öğrenmek isteyenler ndan faydalanmaya çalışıyor. İşte, merak edilen DGS taban puanları başarı sıralamaları…

YÖK Atlas DGS tercih robotu 2020! DGS taban puanları başarı sıralamaları nasıl? Bölümlere göre DGS puanları…

DGS taban puanları başarı sıralamaları nasıl? 2020 YÖK Atlas DGS tercih robotu adaylar tarafından sorgulanıyor. DGS tercih dönemi başladı. Doğru tercihi yapmak isteyen adaylar DGS taban puanlarını sorguluyor. Bir lisans fakültesine giriş yapmak için tercih yapacak adaylar 25 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında tercihlerini tamamlayacak. İşte, 2020 DGS taban puanları başarı sıralamaları! YÖK Atlas DGS tercih robotuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

YÖK ATLAS DGS TERCİH ROBOTU!

Aşağıdaki bağlantıdan YÖK Atlas tercih robotuna ulaşabilir ve üniversitelerin puanlarını öğrenebilirsiniz.

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

DGS TABAN PUANLARI BAŞARI SIRALAMALARI!

DGS tercih kılavuzundan DGS taban puanları açıklandı. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak DGS taban puanlarına ulaşabilir ve bölümlerin başarı sıralamalarını öğrenebilirsiniz.

DGS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülecektir. Bu metin, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili olarak yerleştirme esaslarını kapsamaktadır. Yerleştirme işleminde bu bilgiler ile birlikte, 2020-DGS Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Tercih işlemleri 25 Eylül-2 Ekim 2020 tarihleri arasında olacaktır. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnternet aracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2'de verilmiştir. Tablo-2 üç bölümden oluşmaktadır. Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2'nin tüm bölümlerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Açık öğretim lisans programlarına yerleştirme yapılabilmesi için bu programların da tercih listesinde yer alması zorunludur.

Adayların, tercihlerini sadece bu tablolarda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo1'deki lisans programlarından yapmaları gerekmektedir. Tablo-2'nin bölümlerinde mezun olunacak/olunan ön lisans alanı bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir.

Tercih süresi içinde tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere işlem yapılmayacaktır.