Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.09.2020 08:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.09.2020 09:07
ABONE OL

Çatalca'daki sera ini çözdü

Komutanlığı ekiplerinin başarılı ve titiz çalışmaları neticesinde, Çatalca’da bir serada yer alan barakada öldürülmüş olarak bulunan uyruklu ’in katil zanlıları kısa sürede yakalandı.

Komutanlığı ekipleri in aynı serada çalışan Afgan uyruklu (4) şahsın aralarındaki bir tartışma sonucunda işlendiğini ve (3) şüphelinin 'i öldürdükten sonra Çatalca'dan kaçtıklarını belirledi.

Yapılan ısrarlı takip ile şüphelilerin 'da olduğunu belirleyen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile irtibata geçmek suretiyle olayın failleri olan uyruklu Asadullah W., Janzeep K. ve Shahed S. isimli şüphelilerin Bursa/Osmangazi'de yakalanmasını sağladı. Yakalanan (3) şüpheli çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; Çatalca'da bulunan bir serada erkek cesedi bulunduğu bilgisini aldı. Olay yerinde incelemelerde bulunan Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri, maktulün serada bulunan tek odalı bir barakada öldürüldüğünü muhtemelen bir cinayete kurban gittiğini belirledi.

Olayın cinayet olduğunu değerlendiren İstanbul İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekipleri her türlü delili değerlendirerek titiz ve ısrarlı takibini başlattı.

Cinayet olayının faillerini tespit edip yakalamak için harekete geçen İstanbul JASAT ekipleri çevredeki kameraları tek tek incelemeye başladı, 127 farklı bölgede (Çatalca, Büyükçekmece, Bahçelievler, Yenibosna, Fatih, Sultangazi, , Bursa) bulunan kamera kayıtlarından yaklaşık 600 saatlik görüntüyü titizlikle inceledi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri müteakiben bu şahısların aynı serada çalışan Afganistan uyruklu Asadullah W., Janzeep K. ve Shahed S. olduğunu tespit etti. Şahıslar belirlendikten sonra İstanbul Gaziosmanpaşa'daki adreslerinde bulunamadı ve güvenlik kameralarından takiplerine devam edilerek şahısların Sakarya iline geçtikleri tespit edildi.

Israrlı takibe devam eden JASAT ekipleri Sakarya'dan Bursa'ya geçtiklerini tespit etti. Faillerin Bursa/Osmangazi'de oldukları belirledi. Bursa İl Jandarma Komutanlığı ile koordineye geçen JASAT ekipleri Osmangazi'de belirlenen adrese operasyon yapılmasını sağladı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığının JASAT ekiplerinin verdiği bilgiler doğrultusunda Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri düzenledikleri operasyonla cinayet zanlısı (3) şüpheliyi kanlı tişörtleri ile birlikte kıskıvrak yakaladı.

İstanbul'a getirilip sorguları yapılan şüpheli şahıslar JASAT ekiplerinin topladığı delilleri görünce maktul ile aralarında husumet bulunduğunu ve olay günü maktul ile kavga ettiklerini ve Nazar Mohammed'i döverek öldürdüklerini itiraf etmek zorunda kaldılar.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan (3) şüphe çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.