Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.09.2020 11:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.09.2020 12:40
ABONE OL

gecesi ye direnişi sabote etmeye çalışan İYİ Parti yönetimine girdi

'in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti yönetimine giren 'in, hain girişiminin yaşandığı gece paylaştığı skandal tweet'leri ortaya çıktı. Başkan Erdoğan'ın 'cü hainleri durdurmak için halkı sokağa davet ettiği ve kahraman vatandaşlar sayesinde darbenin bastırıldığı sıralarda Sarızeybek, "Sen Cumhurbaşkanısın be adam. Devlet sende emir sende. Bugüne kadar devlet adına neler yapmadın ki! Ve şimdi halkı sokağa çağırıyorsun, yazıklar olsun. Aklı selim olan, asla ve asla devlete ve millete karşı sokağa çıkmasın" ifadelerini kullandı.

Güvenlik uzmanı, Emekli Albay , İYİ Parti yönetimine seçildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Twitter'dan paylaşımda bulunan Sarızeybek, "İYİ Parti Kurultayı'nda Genel Başkan Sayın Akşener tarafından aday gösterildim. Üst Kurul delegelerinin desteğiyle birinci sırada parti yönetimine seçildim. Sayın Akşener'e sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Delegelere teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu açık etsin." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN'A 'YAZIKLAR OLSUN' DEDİ
Ancak girişimi sırasında Başkan Erdoğan'ın çağrısıyla sokağa çıkan halk cuntacı askerlerle çatışırken, Sarızeybek'in skandal tweetler attığı ortaya çıktı. 'kimse sokağa çıkmasın' diyen Sarızeybek şu ifadeleri kullandı: "Sen Cumhurbaşkanısın be adam. Devlet sende emir sende. Bugüne kadar devlet adına neler yapmadın ki! Ve şimdi halkı sokağa çağırıyorsun, yazıklar olsun. Aklı selim olan, asla ve asla devlete ve millete karşı sokağa çıkmasın. Asla ve asla kardeşi kardeşe kırdıracak provokasyona alet olmasın."