Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.09.2020 11:37
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.09.2020 11:37
ABONE OL

Son dakika: 'ın hakkında çıkan ölüm haberlerine flaş açıklama geldi!

Eski Başbakanlardan ile ilgili da dolaşan 'öldü' haberleri üzerine GS yöneticisi 'tan açıklama gelmişti. Albayrak yaptığı son dakika açıklamasında "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın hayatını kaybettiğine dair haberler gerçek dışıdır. Kendisi tedavi altındadır" demişti. Peki Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu şu an nasıl? İşte eşi 'ın açıklaması ve ayrıntılar...

Mesut Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında durumunun kötüye gittiği ve hayatını kaybettiği iddiaları, Yılmaz ailesine yakınlığı ile bilinen Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak tarafından yalanlandı. Yılmaz'ın tedavi sürecinde olduğunu söyleyen Albayrak, "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır." ifadelerini kullandı. Edinilen son dakika habere göre; Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, Mesut Yılmaz'ın sağlık durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Berna Yılmaz, Mesut Yılmaz'ın sağlık durumuna ilişkin son bilgileri CNN Türk'ten Ceylan Sever'e anlattı. Hastane odasında tedavisinin devam ettiğini ve yoğun bakımda olmadığını söyleyen Yılmaz, dün çıkan hayatını kaybettiğine dair iddiaların da gerçeği yansıtmadığını, özellikle sağlığıyla, tedavisiyle ilgili Mesut Yılmaz'ın yakından ilgilendiklerini belirtti. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Yılmaz Ailesi'ni arayarak sağlık durumu ile ilgili bilgi aldığı öğrenildi.

BERNA YILMAZ MESUT YILMAZ'IN SAĞLIK DURUMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPMAYACAK

Koronavirüsle mücadele edildiğini belirterek özellikle izole olduğunu ve Mesut Yılmaz'a refakat ettiğini belirtti. Berna Yılmaz bu sebepten kimseyle temas kurmadığını, şu an için kameraların karşısına geçip her hangi bir açıklama yapmayacağı söyledi.

Mesut Yılmaz'ın sağlık durumunun stabil olduğunu da aktaran Berna Yılmaz, eğer herhangi herhangi bir durum olursa hastane yönetiminden bir açıklama geleceğini belirtti.

NESRİN NAS'TAN YALANLAMA

Yılmaz ailesine yakın olan bir diğer isim eski ANAP Milletvekili Nesrin Nas, Mesut Yılmaz'ın durumunun kötüye gittiği yönündeki iddiaları yalanladı. Ölüm haberlerini "Umut falan kesilmedi" sözleriyle yalanlayan Nas, "Ağır operasyon sonrası iyileşme süreci devam ediyor. Mesut Bey dirençlidir. Bunu da atlatacaktır" dedi.

GS YÖNETİCİSİ ABDURRAHİM ALBAYRAK MESUT YILMAZ'I HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Alınan bilgiye göre, Şişli'deki özel bir hastanede tedavi altında tutulan Mesut Yılmaz'ı hastanede ziyaret eden , Galatasaray İkinci Başkanı ve Mesut Yılmaz'ın aile dostu Abdurrahim Albayrak, Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Albayrak,her şeyden önce çok üzgün olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"ALLAH KORKUSU YOK BU İNSANLARIN"

"Dün akşam, hiç Allah korkusu olmayan bazı insanlar, Yılmaz'ın hayatını kaybettiğine yönelik haberler yaptı. Sosyal medyada böyle bir haber yaptılar. Bu ülkede milyonlarca insanın sevgisini kazanmış, gönlünde taht kurmuş eski Başbakanımız Mesut Yılmaz'la ilgili binlerce insan akşam yollara döküldü. Rize'den otobüsler tutuldu, İstanbul'a hareket etmeye kalktılar. Yazıktır, günahtır. Bunlar hoş şeyler değil, herkesin ailesi var. Ben yukarıda Berna (Yılmaz) ablayla, Hasan'la beraber... Dün de ben tüm gün buradaydım.

SON DAKİKA AÇIKLAMASI: DUA BEKLİYOR

Beyefendi yoğun bakımda değil odasındadır. İnsanların duasını bekliyoruz. Dua etmelerini istiyoruz. Kolay değil zor günler geçiriyoruz. Beyefendiye herkes dua etsin, yüce Allah'tan ümit kesilmez."

Bir gazetecinin "Sağlık durumuyla ilgili bir bilgi verildi mi size?" sorusu üzerine Albayrak, "Doktor tarafından açıklanması daha uygun olur. Kendisi odasındadır, iyidir. Dün akşam da sosyal medya hesabımdan açıklama yaptım, yalanladım. İnsanlar, sosyal medyadan da bir şey yazdıkları zaman dikkat etmeleri lazım. Herkesin çoluk çocuğu var. Biz bu gece hiç uyumadan sabah ettik, günahtır. Aileyi, sevenlerini düşünmek lazım. Her şeyden önce insanlık adına hastalara ve ailelere saygı duymak lazımdır." açıklamasını yaptı.