Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.09.2020 16:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.09.2020 17:34
ABONE OL

Valisi Yılmaz Şimşek'ten Bor'daki e ilişkin son dakika açıklaması: Toplam 143 evin hasarlı olduğunu tespit ettik

Son dakika haberi... Valisi Yılmaz Şimşek, Bor'da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki e ilişkin "17'si ağır, 126'sı hafif toplam 143 evin hasarlı olduğunu tespit ettik." dedi.

Niğde 5.1'le sallandı! Vali Şimşek'ten flaş açıklama

Valisi Yılmaz Şimşek, Bor ilçesindeki 5,1 büyüklüğündeki de 17'si ağır olmak üzere 143 evin hasar gördüğünü tespit ettiklerini açıkladı.

Obruk köyünde depremden etkilenen evler ve kurulan çadır alanında incelemelerde bulunan Şimşek, yaptığı açıklamada, depremin ardından bütün ekiplerin köye intikal ettirildiğini, öncülüğünde çalışmaların başladığını kaydetti.

Depremden etkilenen vatandaşlar için Türk Kızılayın çadır dağıttığını ve ikramlarda bulunduğunu hatırlatan Şimşek, şunları kaydetti:

"Bir taraftan da hasar tespit ekiplerimiz evlerdeki hasar durumunu inceledi. Tabii gün ağarınca tablo daha da netleşti. Çok şükür dün de belirttiğim gibi herhangi bir can kaybımız, yaralımız yok ancak evlerimizde hasarlar var. Yapılan inceleme sonucunda 17'si ağır, 126'sı hafif toplam 143 evin hasarlı olduğunu tespit ettik. En kısa sürede de vatandaşların mağduriyetlerini gidermiş olacağız."

Vali Şimşek, devletin her zaman olduğu gibi bugün de vatandaşların yanında yaraları sardığını vurgulayarak, depremzedelere geçmiş olsun diledi.

Daha sonra Şimşek ve beraberindekiler, deprem çadırlarını gezip vatandaşların talebini dinledi.