Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.09.2020 20:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.09.2020 20:37
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan 'un '' çağrısına yanıt

Başkan Erdoğan Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımda bulundu. Erdoğan mesajında, "Biz, samimi her çağrıya kulak vererek diplomasiye olabildiğince alan kazandırmak, sorunları yoluyla herkesin kazanabileceği bir çözüme kavuşturmak niyetindeyiz. Ülkemizin bir damla suyunu da bir karış toprağını da bu vizyonla savunmayı sonuna kadar sürdüreceğiz." ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'dan dikkat çeken mesaj

Başkan , Twitter hesabı üzerinden 'un çağrısına yanıt verdi.

Erdoğan'ın mesajları şu şekilde:
"PROVAKASYONLARA ASLA ALDIRIŞ ETMEMEKTEYİZ"

Cumhuriyeti Devleti 2 bin yıllık geçmişi olan köklü ve kadim bir devlettir. Hiçbir komplekse kapılmadan, içinden geçtiğimiz tüm süreçleri vakur ve olgun şekilde yürütmekte, ısrarlı provakasyonlara asla aldırış etmemekteyiz.

"ÜLKEMİZİN BİR DAMLA SUYUNU DA BİR KARIŞ TOPRAĞINI DA SAVUNMAYI SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ"
Biz, samimi her çağrıya kulak vererek diplomasiye olabildiğince alan kazandırmak, sorunları yoluyla herkesin kazanabileceği bir çözüme kavuşturmak niyetindeyiz. Ülkemizin bir damla suyunu da bir karış toprağını da bu vizyonla savunmayı sonuna kadar sürdüreceğiz.

MACRON DİYALOG ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sosyal medya hesabından yaptığı Türkçe paylaşımda, ''Ajaccio'da, Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu'nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim'' açıklamasında bulunmuştu.