Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.09.2020 09:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.09.2020 09:54
ABONE OL

, Başkan Erdoğan'ın yanında: Yapma Macron kaşınıyorsun!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Erdoğan hükümetine karşı sert olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" şeklindeki küstah sözlerine sosyal medyada Türk halkından büyük tepki yağdı.

Sömürgeci kafaya inat başkanımızın yanındayız
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Erdoğan hükümetine karşı sert olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" şeklindeki küstah sözlerine sosyal medyada Türk halkından büyük tepki yağdı. Twitter'de "Macron Haddini Bil", "Erdoğan'ın Yanındayız" gibi etiketlerle yüzbinlerce mesaj yayımlandı. Erdoğan'ın "Biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz" sözleri ve Sultan Süleyman'ın Napolyon'a mektubu ve Fransa'nın sömürgeci geçmişine atıflar yapıldı. İşte o mesajlardan bazıları:

KİM UMUT KİM KATLİAMCI BİLİNİYOR: "Dünya Sayın Erdoğan'ı da sizi de iyi tanıyor. Kim insanlığa umut olurken, kim katliam yapmış dünya biliyor", "Ulu orta uluyan çakallara aslanı mı teslim ederiz biz? Sen kimsin Macron Haddini bil, biz her zaman ebediyen daima Erdoğan'ın yayındayız"
KUYRUK ACILARI BÜYÜK: "Erdoğan, emperyalistlerin arı kovanına çomak soktu, yüzlerce yıldır tıkır tıkır işleyen tezgahlarını bozdu, asla boyun eğdiremeyeceklerini her istediklerini yaptıramayacaklarını anladılar. Kuyruk acıları da epeyce büyük""
BİZİ DEVLETÇİKLERLE KARIŞTIRMA: "Sahte Napolyon 'yi aptal devletçiklerle karıştırıp Sn Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı hedef alarak Türk halkıyla arasını açıp Türkiye'ye müdahale etme gafletinde bulundu"
BU SÖZLER BİZİ DAĞITAMAZ, KENETLER: "Halk biziz, Cumhur biziz, bu vatanın evlatları dağıLmaz, aksine kenetlenir. Yapma Macron kaşınıyorsun!"