Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.08.2020 11:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.08.2020 06:57
ABONE OL

Büyük Zafer'in 98'inci yılında Başkan Erdoğan 'de tarihi mesaj! "Türkiye boyun eğmeyecektir"

Son dakika haberine göre Başkan ve devlet erkanı, 'nın 98'inci yıldönümü törenleri için 'e geldi. Başkan Erdoğan buradaki törenin ardından Anıtkabir Özel Defteri'ne bir mesaj yazarken, "Türkiye Doğu Akdeniz'de tehdit diline boyun eğmeyecek" dedi.

törenleri Başkan 'ın ziyareti ile başladı. Törenler Anıtkabir ziyareti sonrasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Başkan Erdoğan'ın tebrikleri kabulü ile devam edecek. Erdoğan Anıtkabir'i ziyaretinin ardından Anıtkabir Özel Defterine bir mesaj yazdı. Erdoğan mesajında "Türkiye Doğu Akdeniz'de tehdit diline boyun eğmeyecek" dedi.

Başkan Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şu ifadeleri yazdı:
"Büyük zaferin 98'inci yıldönümünde zat-ı alinizi ve rahmetli şehitlerimizi yad ediyoruz. Bize emanet ettiğiniz Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarmak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlayacağımız 2023'e ekonomik, askeri, siyasi ve diplomatik bakımdan daha güçlü, daha bağımsız, daha müreffeh bir ülke olarak girmekte kararlıyız. Farklı sahalarda elde ettiğimiz kritik başarılar, ülkemizin hak ve menfaatlerini koruma konusundaki irademizin en net göstergesidir. Suriye'den Libya'ya, Karadeniz'den Akdeniz'e, enerjiden terörle mücadeleye kadar elde ettiğimiz kritik başarılar, halkımızın menfaatlerini korumak için gösterdiğimiz çabalardandır. Türkiye bilhassa Doğu Akdeniz'de, tehdit, yıldırma ve şantaj diline boyun eğmeyecek, uluslararası hukuktan ve ikili anlaşmalardan kaynaklanan hakları savunmayı sürdürecek."