Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.08.2020 10:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.08.2020 11:25
ABONE OL

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan mesajı: Kararlılıkla sürdürüyoruz

Son dakika haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara inde hayatını kaybedenlere rahmet diledi. Kurum Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aynı acıları tekrar yaşamamak için Cumhurbaşkanımız Sayın 'ın başlattığı seferberliğini kararlılıkla sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Kurum'dan 17 Ağustos mesajı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutun dönüşümünü önümüzdeki 5 yıl içerisinde tamamlayacağız. Çalışmalarımızı, yerinde ve gönüllü dönüşüm ilkesiyle, vatandaşlarımızı mağdur etmeden, taşınma, kira yardımı gibi desteklerle süreci kolaylaştırarak sürdürüyoruz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Twitter'daki hesabından, 1999'da meydana gelen Marmara i'nin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Aynı acıları tekrar yaşamamak için Başkan 'ın başlattığı seferberliğini kararlılıkla sürdürdüklerini belirten Bakan Kurum, şunları kaydetti:"Bugüne kadar 1 milyon 410 bin bağımsız birimde ikamet eden 6 milyon vatandaşımızın can ve mal güvenliğini teminat altına alacak deprem dönüşüm faaliyetleri gerçekleştirdik. Acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutun dönüşümünü önümüzdeki 5 yıl içerisinde tamamlayacağız. Çalışmalarımızı, yerinde ve gönüllü dönüşüm ilkesiyle, vatandaşlarımızı mağdur etmeden, taşınma, kira yardımı gibi desteklerle süreci kolaylaştırarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan, Bakanlığımıza ve belediyelerimize başvurarak evlerinin risk tespitlerini bir an önce yaptırmalarını rica ediyorum. Bu dönüşümü çocuklarımızın geleceği için, devlet millet iş birliği ile gerçekleştirelim. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun."