Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.08.2020 18:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.08.2020 19:54
ABONE OL

paramparça! de parti kuruyor...

Kurultayı'ndan sonra harekete geçen ve parti kuracağı konuşulan 'nin ardından bir hamle de 'den geldi. Daha önce yapan Mustafa Sarıgül'ün parti kurma kararı aldığı öğrenildi.

CHP paramparça!

Kurultaydan sonra 'nin parti kurma girişimiyle bölünme korkusu yaşayan 'yi şimdi de korkusu sardı.

SARIGÜL PARTİ KURMA KARARI ALDI
İnce'nin parti kurma girişiminin ardından bir hamle de daha önce ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı yapan Mustafa Sarıgül'den geldi. Mustafa Sarıgül'ün parti kurma kararı aldığı öğrenildi.

Hürriyet'in haberine göre Mustafa Sarıgül'ün kuracağı partinin genel merkezi için 7 katlı, 14 bin metrelik bina seçildi. Sarıgül'ün yeni parti açıklamasını ziyaretinde yapacağı ifade edildi.

SARIGÜL'ÜN EKİBİ HAZIRLIKLARA BAŞLADI
Sarıgül'ün kurduğu Türkiye Değişim Hareketi de hazırlıklarına başladı. TDH, 58 şehirde çalışmalarını sürdürüyor. Sarıgül'ün ilk ziyaretini Şırnak'a yapacağı ve partisini resmen bu şehirde açıklayacağı bildirildi.

"ESKİ BAYKALCILAR' DA PARTİ KURAR MI?
CHP'nin rotasından çıkartıldığını söyleyen,ve partiden ihraç edilen "Eski Baykalcı" olarak bilinen ve kendilerini "Yerli ve Milli CHP'liler" olarak niteleyen ekip ise Kılıçdaroğlu'nu da İnce'yi de siyaset üretmemekle eleştiriyor. "Eski Baykalcılar"ın Sarıgül ve İnce'nin partileşme girişimlerinden daha fazla partileşme ihtimalleri olduğu biliniyor.