Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 15.07.2020 23:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.07.2020 00:40
ABONE OL

Hz. Muhammed'e hakaret etmişti! Türkiye LGBTİ Birliği sitesinin sorumlusu M.C.S. tutuklandı!

İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği adlı sitenin sorumlusu M.C.S. sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

HZ. Muhammed'e hakaret eden alçak hakkında flaş gelişme!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında dini değerleri aşağılama ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işlediği gerekçesiyle M.C.S. hakkında gözaltı kararı verildi. M.S.C.; soruşturma kapsamında İstanbul Fatih ilçesinde dün gözaltına alındı.

İNAL: "BU OLAYIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. RASULULLAH'A HAKARETI AFFEDİLMEZ"
Avukat Mustafa Doğan İnal, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu. İnal, "Dinimize ve Sevgili Peygamberimize karşı hakaret içerikli adi karikatürü paylaşan M.C.S. isimli alçak Fatih'deki evinde gözaltına alındı. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Rasulullah'a hakareti affedilmez" ifadelerini kullandı.

9 VATANDAŞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU
Aralarında avukat Mustafa Doğan İnal'ın da bulunduğu 9 kişi; Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"ŞÜPHELİ İSLAM DİNİNE VE HZ. MUHAMMED'E ALENEN HAKARET VE İFTİRA ATMIŞTIR"
Suç duyurusunda; "lezbiyen", "gey", "biseksüel"lerle ilgili çalışmalar yapan eşcinsel projesi LGBT Hareketi Türkiye'nin Twitter hesabının kullanıcısının tespit edilmesi, söz konusu kişinin "alenen hakaret" "kişinin hatırasına hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği gerekçesiyle cezalandırılması istendi.

Suç duyurusunda; şüphelinin toplum ahlakını ifsad etmek amacıyla İslam dinine ve Hz. Muhammed'e alenen hakaret edip iftira atmak suretiyle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlike meydana getiren saldırıda bulunduğu hatırlatıldı.

İŞTE O SUÇ DUYURUSU
Aralarında avukat Mustafa Doğan İnal'ın da bulunduğu 9 kişinin; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda şöyle denildi:

"Türkiye LGBTİ Birliği (@lgbtiorg) adlı twitter kullanıcısı, twitter adlı internet sitesinden yaptığı 13 Temmuz 2020 tarihli "İslam = #Pedofili" mesajı ve bu mesajın altında paylaştığı İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed'e ilişkin çok çirkin bir karikatür ile tahammül edilmesi imkânsız hakaret ve ithamları içerir sözleri birden fazla kişiye ulaşarak, toplumun muayyen bir kesiminin aşağılanmasına, toplum önünde küçük düşürülmesine ve yıpratılmasına sebep olmuştur.."

"ÇİRKİN VE HADSİZ BİR SALDIRI"
"Şüpheli twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda halkın bir kesimini aşağılama saiki gütmekle beraber vatandaşlarının tamamına yakınının İslam dinine mensup olduğu ve müslüman olarak yaşadığı bir ülkede; Müslümanlığın en kutsal değeri olan Hz. Muhammed'in varlığına ve İslam inancına yönelik gerçekleştirilmiş mezkur hakaret ve iftira kabul edilemez, çirkin ve hadsiz bir saldırıdır."

"HEM TOPLUM AHLAK, HEM DE KUTSALLAR HEDEF ALINMAKTA…"
"Son dönemde medyada da gündeme geldiği üzere dünya çapında gerçekleştirilen LGBT organizasyonlarında ısrarla çocuk istismarı ve pedofili meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. Her fırsatta toplumu ifsad etmek için sapkınca görüşlerini saldırganca ileri süren bu yapılar hem toplum ahlakını hem de kutsalları hedef almaktadır. TCK'da da açıkça suç olarak düzenlenmiş olan 'Çocuğun Cinsel İstismarı' hususu LGBT ve buna bağlı yapılar tarafından ısrarla çiğnenmekte olup kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlike arz eden bu duruma önlem alınması elzem hale gelmiştir."

"TOPLUMUN KUTSAL DEĞERLERİ İLE DALGA GEÇEN, TAHKİR EDİCİ HEZEYANLARDA BULUNMUŞTUR"
"Şüpheli şikayete konu paylaşımında toplumun kutsal değerleri ile dalga geçen, tahkir edici hezeyanlarda bulunmuştur. Bu sözlerin tamamen manipülasyon amacıyla halkın bir kesimini, onların inançlarını, inançlarının temel kaynağı olan vahyi aşağılamak için söylendiği açıktır. Şüpheli işbu ifadelerle halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, kamu güvenliğini doğrudan tehlikeye atmıştır. Bu suçun mağduru tüm toplumdur ve kendilerine karşı bazı özellikleri nedeniyle kin ve düşmanlık edilen herkes şüpheliden söz konusu eylemi nedeniyle şikayetçi olabilir."

"KİMSENİN BAŞKASININ KUTSAL SAYDIĞI KAVRAMLARA İLİŞKİN SAYGI DUYGUSUNU İNCİTMEYE HAKKI OLMAZ"
"TCK'nın 216. maddesinde korunan hukuki yarar İlah, din, Peygamber, kutsal kitaplar, mezhepler değil kişilerin bu kavramlara yönelik dini hisleridir. Kuşkusuz kişi, bu kavramlarla ilgili düşüncelerini açıklayabilir, eleştirebilir. Ancak bunu yaparken göz önünde tutulması gereken husus, başka kişi veya kişilerin duygularının incitilmemesi, kişilere hakarete varan cümlelerden kaçınılmasıdır. Zira kimsenin başkasının kutsal saydığı kavramlara ilişkin saygı duygusunu incitmeye hakkı olmaz."

AHLAKSIZ TUTUKLANDI
İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği adlı sitenin sorumlusu M.C.S.'nin tutuklandığı bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında dini değerleri aşağılama ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işlediği gerekçesiyle M.C.S. hakkında gözaltı kararı verildi. M.S.C.; soruşturma kapsamında İstanbul Fatih ilçesinde dün gözaltına alındı.

M.S.C.; tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi hakimlik, M.S.C.'nin tutuklanmasına karar verdi.

KENAN KIRAN-SABAH