Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.07.2020 20:19
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.07.2020 22:52
ABONE OL

Hz. Muhammed'e çirkin bir karikatürle hakaret eden  İ Birliği adlı sitenin sorumlusu M.C.S. gözaltına alındı

Aralarında avukat ’ın da bulunduğu 9 kişi; İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden  İ Birliği hakkında ’na nda bulundu. “İslam ve sevgili Peygamberimize açıkça saldıran bu alçak grup besbelli bir provakasyon peşinde. Bu alçaklık karşısında derhal şikayetimizi yaptık. Belediye resmi sayfalarından bu sapıkları savunan herkesin haberi olsun! Sizinle mücadelemiz ebediyen sürecek” dedi. Gelen son dakika haberine göre, İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği adlı sitenin sorumlusu M.C.S. İstanbul Fatih’te gözaltına alındı

Hz. Muhammed'e hakaret eden kişi gözaltında!

İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden İ Birliği adlı sitenin sorumlusu M.C.S.'nin İstanbul Fatih ilçesinde gözaltına alındığı bildirildi.

'nın başlattığı soruşturma kapsamında dini değerleri aşağılama ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işlediği gerekçesiyle M.C.S. hakkında gözaltı kararı verdiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında Türkiye LGBTİ Birliği adlı sitenin sorumlusu M.C.S.'nin Fatih'teki adresinde gözaltına alındığı öğrenildi.

İNAL: "BU OLAYIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. RASULULLAH'A HAKARETI AFFEDİLMEZ"
Avukat , sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu. İnal, "Dinimize ve Sevgili Peygamberimize karşı hakaret içerikli adi karikatürü paylaşan M.C.S. isimli alçak Fatih'deki evinde gözaltına alındı. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Rasulullah'a hakareti affedilmez" ifadelerini kullandı.

9 VATANDAŞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU
Aralarında 'ın da bulunduğu 9 kişi; Hz. Muhammed hakkında çok çirkin bir karikatürle hakaret eden Türkiye LGBTİ Birliği hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na nda bulundu.

"ŞÜPHELİ İSLAM DİNİNE VE HZ. MUHAMMED'E ALENEN HAKARET VE İFTİRA ATMIŞTIR"
Suç duyurusunda; "lezbiyen", "gey", "biseksüel"lerle ilgili çalışmalar yapan eşcinsel projesi LGBT Hareketi Türkiye'nin Twitter hesabının kullanıcısının tespit edilmesi, söz konusu kişinin "alenen hakaret" "kişinin hatırasına hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği gerekçesiyle cezalandırılması istendi.

Suç duyurusunda; şüphelinin toplum ahlakını ifsad etmek amacıyla İslam dinine ve Hz. Muhammed'e alenen hakaret edip iftira atmak suretiyle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlike meydana getiren saldırıda bulunduğu hatırlatıldı.

KENAN KIRAN / SABAH