Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.07.2020 16:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.07.2020 18:11
ABONE OL

'da müebbet yiyen Harbiyeli'nin annesi : Ben ’e teröristtir diyemiyorum

darbe girişiminin ardından tutuklanarak cezası verilen askeri okul öğrencilerinden ’nın annesi çıktığı bir televizyon programında elebaşı için methiyeler dizdi. Çetinkaya programda Fethullah Gülen için terörist ifadesini kullanamayacağını söylerken yıllarca FETÖ mensupları ile komşuluk yaptığını belirtti. Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberinin detayları...

Müebbet yiyen Harbiyeli'nin annesi elebaşı Feto'yu savundu
Fethullahçı Terör Örgütü'nün () 2016'daki darbe girişimine ilişkin 2'si er, 70'i eski öğrencisi 72 sanığın yargılandığı dava geçtiğimiz Ocak ayında karar bağlanmıştı. Mahkeme o cezaların gerekçesini açıklamıştı. Yaklaşık 650 sayfalık gerekçeli kararda, Hava Harp Okulu'na yerleştirilen FETÖ üyelerinin ellerine ateşli silahlar verilerek 'a yollandıkları, örgüt mensuplarının darbe gecesi şehri kana bulamak istedikleri ve darbeci rütbeli askerlerin emirleri altında örgüt bilinciyle hareket ettikleri ortaya çıkmıştı.

FETÖ-HDP YİNE YAN YANA

Mahkemenin kararı sonrası cezası alan FETÖ'cü öğrencilerden 'nın annesi önce adalet yürüyüşü yaparak daha sonra çeşitli platformlarda gündeme gelerek Harbiyeli öğrencilerin FETÖ'cü olmadığını, verilen mahkeme kararının yanlış olduğunu iddia etmişti. Çetinkaya'nın eylemlerine ise 'li milletvekillerinin destek vermesi gözlerden kaçmadı.

CANLI YAYINDA FETHULLAH GÜLEN'E ÖVGÜ

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Melek Çetinkaya'nın yaptığı açıklamalarla maskesi yere düştü. Çıktığı televizyonda moderatörün sorusu üzerine konuşan skandal açıklamalarda bulunan Çetinkaya'nın FETÖ elebaşı için kullandığı ifadeler nın gündemine oturdu. 'e terörist diyemeyen Çetinkaya konuşmasında şu ifadeleri kullandı; "Ben Fetullah Gülen'e teröristtir diyemiyorum ama bana bu cemaatin içindeki insanlardan komşularım oldu. Ben tertemiz insanlar olduklarını düşünüyorum. Bu insanlarla 3-4 sene komşuluk yaptım."

AK PARTİLİ VEKİLDEN TEPKİ

Skandal ifadelerin ardından Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Melek Çetinkaya'nın katıldığı programı sosyal medya hesabından 'FETÖ'cülük nedir? Uygulamalı anlatım' şeklinde paylaşımda bulunarak tepki gösterdi.

ATAKAN IRMAK / SABAH

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ