Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.07.2020 Gazete
ABONE OL

Amerikan e-ticaret sitesi 'in ticaretini yaptığı iddiaları ortalığı karıştırdı

Dünyaca ünlü Amerikan e-ticaret sitesi 'in kaçırılan veya ticaretini yaptığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Skandal, 'deki bir siteye uzandı. ise tepkileri karartmaya çalıştı. lanet yağdı.
Dünyaca ünlü Amerikan e-ticaret sitesi Wayfair'in kaçırılan veya kayıp çocukların ticaretini yaptığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Skandal, Türkiye'deki bir siteye uzandı.

Twitter ise tepkileri karartmaya çalıştı. Sosyal medyada lanet yağdı.'WAY'FAIR
Dünyaca ünlü Amerikan e-ticaret sitesi Wayfair'in kaçırılan veya kayıp çocukların ticaretini yaptığı iddiaları ortalığı karıştırdı.


Mobilya ve ev eşyaları satan Wayfair'de kayıp çocukların adıyla dolapların, masaların pazarlanması, şok yarattı. Bazı kodların yer aldığı sitede, bildirilen linklere girildiğinde, çocuk pornosu görüntülerinin çıktığı iddia edildi. Wayfair, çocuk kaçakçılığı yaptığı ve ünlü oyuncu Tom Hanks gibi isimlerin de bu işin bir parçası olduğu iddialarını reddetti.Şirketin şifreleme yoluyla organ ticareti yaptığı ve Twitter'ın de şirketle işbirliği içinde olduğu iddialar arasında yer aldı. Adı bu olaya karışan Türkiye'deki bir e-ticaret sitesi de olayla ilgilerinin olmadığını açıkladı.


Wayfair'in ABD, Kanada, Almanya ve İngiltere'de ofisleri var.

Pis ellerinizi çocukların üzerinden çekin

İddia tüylerimizi ürpertti

Umarım doğru değildir

İçimde insana dair sevgi kalmadı

Kapitalizm ahlaksızlıktır, insanlığa düşmandır

Bu iş Epstein'a kadar uzanmasın

Allah evlatlarımızı korusun

İçim yandı, gerçek olmasın diyorum

Umarım siber saldırıdır ve doğru değildir.