Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.07.2020 12:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.07.2020 13:26
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan: 2020'yi herkesi şaşırtan bir büyüme oranı ile kapatacağız!

Son dakika haberi... Başkan , partisinin Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "2020'yi herkesi şaşırtan bir büyüme oranı ile kapatacağız" dedi. Erdoğan, "Normalleşme takvimiyle tüm ticari faaliyetler kademeli olarak başladı. Her ne kadar içeride ve dışarıda birileri kötümserlik havası estirse de biz ülkemize güveniyoruz. Haziran ayıyla ilgili ilk veriler ümit veriyor. Temmuz ayıyla birlikte sıçrama içine gireceğimizden kuşku duymuyoruz." açıklamasında bulundu.

Başkan , partisinin Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Bugün sizlerle genel merkezimizde bir arada olmak en büyük arzumuzdu. Fakat toplantımızın hemen ardından süreciyle ilgili olarak bir araya geliyoruz ve Astana sürecini devam ettirecek bu görüşmemizi de özellikle 'de 'de ve bölgedeki gelişmeleri etraflıca ele alacağımız bir görüşmeyi bugün yapacağız.

Türkiye salgın dönemini başarıyla geçiren bir ülke olarak dünyada takdirle izlenmektedir. Temizlik, maske, mesafe kurallarına daha fazla riayet ederek başarımızı taçlandıracağız. Kimi ülkelerin Türkiye'ye yönelik kısıtlama politikaları siyasidir. Her engeli nasıl adım adım aştıysak bunların da üstesinden geleceğiz.

Normalleşme takvimiyle tüm ticari faaliyetler kademeli olarak başladı. Her ne kadar içeride ve dışarıda birileri kötümserlik havası estirse de biz ülkemize güveniyoruz. Haziran ayıyla ilgili ilk veriler ümit veriyor. Temmuz ayıyla birlikte sıçrama içine gireceğimizden kuşku duymuyoruz.

Şu anda önümüzde yılın tamamına yayılan açılış takvimi var. Bu açılışların bir kısmını yerine giderek, bir kısmını tele konferansla gerçekleştireceğiz.

TERÖRLE MÜCADELE
Bölücü terör örgütüne tarihinin en ağır darbelerini vurduk. Şehit edilen hiçbir vatandaşımızın ve güvenlik görevlimizin kanını yerde bırakmadık. 40 yıldır üs olarak kullanılan bölgeleri birer birer teröristlerden temizliyoruz.

DARBECİLERE KOL KANAT GEREN ÜLKELER
Lafa geldiğinde demokrasiyi, insan haklarını bırakmayan kimi devletlerin darbecilere kol kanat germelerini ibretle takip ediyoruz. Salgın döneminde kendi vatandaşlarının yardım çığlıklarına kulak tıkayanların 'yi sorgulama hakkı yoktur. Medeniyetimiz ve tarihimizden aldığımız ilhamla doğru olanları yapmaya devam edeceğiz.

83 MİLYONUN SORUMLULUĞU ÜZERİMİZDE
AK Parti kurulduğu günden beri istişareyi esas alan, bunu işleten bir partidir. Üyelerimizden mahalle temsilcilerimize, genel merkezime kadar uzanan istişare kanallarını açık tutmaya özen gösterdik. Kendi içimizde görüşlerimizi serbestçe ifade ettik, değerlendirdik, karara vardık. AK Parti bu sac ayağı üzerinde yükseliyor. Aldığımız her kararda, attığımız her adımda 83 milyon vatandaşımızın sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz.

Bir avuç mankurtu bir kenara bırakacak olursak, AK Parti'nin ulaşamayacağı, gönlünü kazanamayacağı kimse yoktur. Savunduğumuz ilkelerle insanlığı kuşatan bir mesuliyetin altında bulunuyoruz. Partimizin kaderi Türkiye'nin kaderi ile bütünleşmiştir. Türkiye kaybettiğinde, umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca dostumuzun yüreğine ateş düşüyor.

Milletin, ümmetin ve insanlığı vebalini yüreğinde hissetmek demek gözümüze uyku girmemesi demektir. Haksızlığa, adaletsizliğe, kayırmacılığa yer yoktur. Genel başkanından üyesine kadar AK Parti'nin tüm mensupları bu şuurla hareket etmelidir.

Sizlere düşen hem parti bünyesinde hem halk nezdinde ileriye taşıyan mevkinde bulunmaktır. Herkesi kucaklamayan, herkesin gönlünü kazanmayan il başkanı tasavvur edemiyorum. Halktan kopuk, kapısı kapalı olan bir il başkanı asla AK Parti'ye yakışmaz. Bir insana dokunmadan gözlerine bakmadan yüreğindeki sıkıntıyı hissetmeden siyaset yapılmaz. Halka tepeden bakarak siyaset yapmak tek parti CHP'sinin ve arkasından gelen faşistlerin işidir. Hakkın ve halkın rızasını göstermeyen hiçbir husus bizim siyasetimizde yer bulamaz.

"SAMİMİYETİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ"
Başarılarımızı elbette kendi çabamızla elde ettik, ama kaybettiklerimizin de sorumlusu biziz. Kendi beceriksizliğimiz ya da hatalarımızdır. Biz çalışırken hasbi olduğu kadar, muhasebe yaparken de samimiyeti elden bırakmayacağız.

Seçimler partilerin karne günleridir. 2023 yılına kadar geniş bir vakit var. Bu süreyi en etkili şekilde kullanarak seçim günü milletin karşısına çıkmalıyız. Ülkemizde AK Parti'ye ve hizmetlerine karşı kimse yoktur. En azılı muhaliflerimiz bile kendi içlerinde AK Partinin başarılarını takdir ediyor. Bizim gönlünü kazanamadığımız insanlarımız bulunuyor. Durmadan, dinlenmeden, gece gündüz çalışacağız.

'TAMAM' KURALINA UYGUN OLACAK
Büyük kongre sürecimizi bu doğrulta görüyorum. Aralık ayında belde kongreleri sürecini başlattık. Şubat ayında da ilçe kongrelerimize geçmiştik. 186 ilçemizde kongrelerimizi tamamlamıştık. Nasipse ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize devam edeceğiz. Bu dönemde kongrelerimizi "tamam" olarak ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe şartlarına uygun şekilde yapacağız. İl kongrelerimizi de 4 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Ardından da büyük kongre tarihimizi açıklayacağız.

Kadrolarımızı değer merkezi ilke edinmiş, çalışkan, kabiliyetli arkadaşlarımızla zenginleştirmek istiyoruz. 2023 kadrolarımızı oluşturuyoruz. Gençleri ve kadınları partimize davet ediyorum. Bizim davamızda eski yeni ayrımı yoktur. Sorumluluk üstlenen herkes bu davanın asli sahibidir. Yarışımız sadece hizmetler konusunda olabilir. Bunun dışında herkes AK Parti ailesinin mensubudur. Yolunu şaşıranlar, hırsını aklının önüne koyanlar dışında AK Parti ailesinde tek bir ferdin bile eksilmesine gönlümüz razı gelmez. Kadrolarımızı daha güçlendirmek için eğitimleri önemsiyorum.

ALBAYRAK AİLESİNE ÇİRKİN İFTİRALAR
Bazı konular var ki üzerinde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, böyle can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız. Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini kamuoyu ile sosyal medyada paylaştı. Bu mesajın altına on binlerce kişi iyi niyetli yorumlarda bulundu. Ancak insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar, içindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı.

Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı. Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız.