Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.06.2020 14:41
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.06.2020 16:59
ABONE OL

: Başkan Erdoğan'dan "kıdem tazminatı" açıklaması: Kimsenin insafına bırakmayız

haberi... Başkan , 'nden ", B "ne canlı bağlantıyla katıldı. 2003 yılında Ergene'de çok ciddi kirlenmenin oluştuğunu belirten Erdoğan, 2.5 milyarlık kaynakla başlatılan Ergene Havzası Eylem Planı ile 395 kilometrelik dereyatağının temizlendiğini ve taşkınların önlendiğini vurguladı. Erdoğan, kıdem tazminatı konusu ile ilgili "Amacımız işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır." açıklamasında bulundu. Başkan Erdoğan, "Yatırımlar hayata geçince 110 bin vatandaşımıza istihdam şansı doğacaktır." dedi.

Erdoğan'dan kıdem tazminatı açıklaması

Başkan , video konferans yöntemiyle katıldığı '', B ''nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Havzaların korunması öncelikle yerel yönetimlerin sorumluluğudur, fakat bölgedeki yerel yönetimler maalesef senelerce bu havzanın korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi. Biz kötü gidişatı durdurmak için Ergene Havzası Eylem Planı'nı devreye aldık. İlgili tüm kamu kurumlarının dahil olduğu bu planı yaklaşık 2,5 milyar liralık bir harcamayla ve kararlılıkla hayata geçirdik.

"DÜNYADA BU MAKİNELERİ ÜRETEBİLEN 8 ÜLKEDEN BİRİYİZ"
1 milyon 238 bin dekar alanı sulayacak, 25 sulama projesinden 24'ü hizmete girdi. Ergene 1 ve Çorlu 1 Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesisleri de önümüzdeki ağustos ayında faaliyete başlayacak. Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi'ni de inşallah bu sene içinde tamamlayacağız. Projenin diğer tünelinin de tamamlanmasıyla Avrupa'nın en büyük çevre projelerinden birini hayata geçireceğiz.Türkiye, dünyada bu tünel açma makinelerini üretebilen 8 ülkeden biridir. Yaptığımız bu yatırımlarla Ergene Nehri'nin su kalitesini önemli ölçüde iyileştirecek ve suyun temiz akmasını sağlayacağız.

"TAVİZ VERMEDEN HEDEFLERİMİZE DOĞRU YÜRÜMEKTE KARALIYIZ"
Sanayi tesislerimizin büyük bir kısmı salgın döneminde de üretimlerini sürdürdü. Salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Tüm öncü göstergeler, ülkemizin çok ciddi bir sıçramanın eşiğinde olduğuna işaret ediyor.

Yatırımdan, üretimden, büyümeden, istihdamdan asla taviz vermeden hedeflerimize doğru yürümekte karalıyız.Mart ayında başlayan, nisanda tüm ağırlığıyla süren, mayıstan itibaren yavaşlayan bu salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Salgına rağmen ilk 5 ayda sadece organize sanayi bölgelerinde 520 yeni fabrika açıldı. Yılın son iki çeyreğinde güçlü büyüme oranlarına ulaşmayı bekliyoruz.

KIDEM TAZMİNATI DÜZENLEMESİ
Her işçimizin kazanılmış hakkını korumak en başta görevimizdir. İşverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir. Amacımız işçilerin kıdem tazminatı hakkını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı bir sisteme bağlamaktır. Her bir işçimizin kazanılmış hakkını korumak bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve kendisi de işçilikten gelen bir ferdi olarak, en başta gelen görevimizdir.Amacımız işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır. Attığımız her adımda nasıl emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldıysak bu konuda da aynı adımları atacağız. İşveren sendikaları, işçi sendikaları gelin bir araya bu konuyu kendi aranızda halledin.